İlkel kapitalizm

3 Responses to “İlkel kapitalizm”

 1. senem Says:

  senem

 2. jenardi Says:

  saygıdeğer ofluoğlu, ankara arkadaşım, abim,üstadım ve bu davaya gönülden bağlı tek avukat;
  yukarıda da görüldüğü üzere ülke genelindeki tüm mahkeme kararlarına, 4 üye ve bir başkanın başında bulunduğu ve etkileşimi pek yüksek olan bir daire bakıyor. bizleri yakan 10. ceza dairesi.

  yeni çek kanunu bir çok yenilik getirmişti. hani nerde? hangisi uygulanıyor. yoklukta hüküm kurulamaz – erken ibraz- vekaleten imza- kast- sebebiyet…… hangisi? gerçeten de yeni çek kanununu doğru düzgün okuyup da beraat veren mahkemeler olmasa halimiz nice olacak..

  bu kanunun ortadan kalkması çok zor. türkiyede factoring ve tefeci lobisi çığ gibi büyüyor.kar oranları ortada. hükümetin bu yasayı ortadan kaldıracağına inanmıyorum ki 2 sene de bir zaten yasa yapılmaz.

  bence yapılacak en iyi şeyi zaten yazının ilk paragrafında açıklamışsınız. hukukun üstüne gitmek. yargıtay ve anayasa mahkemesine görevlerini bir kez daha hatırlatmak..

  bence en etkili slogan : YARGITAYIN ÜSTÜNLÜĞÜ MÜ HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ MÜ Olabilir. bu slogan bizimle özdeşleşti çünkü.. emeklerinize tekrar teşekkürler. yazılarınızdan biz mağdurları esirgemeyin


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: