YENİ ÇEK YASASININ İPTALİ CHP

Mızrak çuvala sığmıyor. Bu yasa tasarı halinde iken bir kaç kez yazmıştık, “hükümetin açmazı başlığı” altında, çeke cezayı hukuk sistemimize uydurmak, hukuk sistemimizle uyumlu hale getirmekte hükümet zorlanıyor diye. Sonuçta tasarı yasallaştı ama yargıçlar yasaya bir türlü ısınamadı.

YARGIÇALARIN SIKINTISI

 Yargıçların derdi Anayasanın 38. maddesi falan değil, yasa teknik olarak uygulanabilir değil, hatalarla, çelişkilerle dolu. adalet.org sitesindeki tartışmalara baktığımızda bu çelişkileri kolayca fark ediyoruz.  5. maddenin 1.fıkrasının 1. tümcesindeki 1500 iş günü para cezası ve 2. tümcedeki çekin miktarından az olamaz ifadeleri için adalet.org sitesinde bir yargıç şöyle diyordu:

-Altı elma üstü armut……………………..

İşte bu karşı çıkış eyleme geçti, Şişli 14. Asliye Ceza  Bu tümcelerin iptali için Anayasa Mahkemesine başvurdu.

CHP Yİ ZİYARET

CHP ile randevumuz eski alınmış bir randevu idi. Ziyareti CHP den bir talepte bulunma yerine bir teşekkür ziyaretine çevirdik ve CHP sözcüsü Mustafa Özyürek’e ve Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay’a teşekkür ettik ve hazırladığımız  dosyayı sunduk.

Ayrıca Özyürek’ten KOSİAD’a destek istedik ve Özyürek örgütlü mücadelemize destek sözü verdiler. Teşekkür ettik kendilerine.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: