KOSİAD CHP GENEL MERKEZİNDE

Kosiad temsiciler CHP Genel Merkezini ziyaret ediyor

Daha önce duyurduğumuz randevu 28 Ocak Perşenbe günü gerçekleşiyor. Kosiad temsilcileri Av. Rahmi Ofluoğlu, Elif Güvenir ve Ali Dönmez ilk görüşmeyi CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek’le yapacaklar. Daha sonra Hakkı Süha Okay ve diğer yetkililerle görüşmeler yapılacaktır. Görüşmelerde 5941 sayılı Çek  Yasasının iptali için Anayasa Mahkemesine başvuru üzerinde durulacak. Özellikle yasanın  yargı çevrelerindeki algılanması ile doktirin arasındaki görüş ayrılıkları üzerinde durulacak.Bilindiği gibi  Yasayı dizayn eden bilim adamı Prof. İzzet Özgenç’in Panel ve adalet.org sitesinde ileri sürdüğü görüşler ile Yargıtay yetkilileri arasında görüş  farklılıkları vardır. Özgenç’in aksine  Yargıtay yasanın 5. maddesindeki suçun kast ile işlenecek bir suç olduğunu kabul etmiyor. Halen uygulama 3167 de olduğu gibi şekli bir suç anlayışı ile sürmektedir. Bu iki farklı görüşten Özgenç’in görüşü kabul edildiğinde Yasanın Anyasaya aykırılığı iddiası zayıflamaktadır. İkinci görüşte ise Çek Yasası tartışmasız anayasaya aykırıdır. İşte bu bağlamda İptal İstemi Anayasaya  Mahkemesine doğru bir konseptte götürülmeli. Sıkıntı burda ve KOSİAD temsilcileri  bu  duruma açıklık getirmeye  çalışacaklardır.

 

 

3 Responses to “KOSİAD CHP GENEL MERKEZİNDE”

 1. Nevzat Beyhan Says:

  Sn.Rahmi bey,

  Emekleriniz için çok teşekkürler,daha önceki yazılarınızda konuyu aihm sine taşıyacağınızı söylemiştiniz,bu konu ne durumda ve sizin yanınızda yer alabilmek için yapmamız gereken nedir,ltf. bizimle paylaşınız…

 2. su Says:

  YANILMAYALIM HİÇ KİMSE BİZE CEZASIZ YASAYI ALTIN TEPSİDE SUNMAYACAK
  Ne zamana kadar savaşacak Rahmi bey ?neden bizim insanlarımız bu kadar duyarsız? neden haksızlığa başını uzatıyor.Neden mücadele eden insanlar desteklenmiyor yanlız bırakılıyor anlamıyorum.Zaman geçiyor ama hala umursamıyoruz.Rahmi bey ve diğer kosiad üyelerini mücadele ededen insanları yanlız bırakıyoruz.

 3. batum ersoy Says:

  tesekkürler rahmi bey ,bizim için bizden cok savasıyorsunuz


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: