CHP ANAYASA MAHKEMESİNE GİDİYOR

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay açıkladı

CHP Anayasa Mahkemesine gidecek

Hakkı Suha Okay, Ali Riza Öztürk ile birlikte beni aradılar. CHP Genel Başkanı Deniz Baykala atfen yapılan açıklamanın tamamen gerçek dışı olduğunu söylediler. Hakkı Suha Okay devamla şöyle dedi:

-Bu yasanın iptali için kesin olarak Anayasa Mahkemesine başvuracağız. İptal başvurusunun zamanlamasını mağdurların çıkarlarını da göz önünde bulundurarak yapacağız. Çek mağdurları sitesinde çıkan haber gerçek dışıdır. Onlar saldıracakları yeri doğru tespit etsinler.

Çek mağdurları sitesinde, yorumlar bölümünde Jenardi imzası ile çıkan haber şuydu:

JENARDİ dedi ki… // 97

ARKADAŞLAR DENİZ BAYKAL İLE GÖRÜŞTÜK.ŞUANDA ANAYASA MAHKEMESİNE GİTME KONUSUNDA OLAYI ERTELEDİK DİYOR. LÜTFEN HEMEN SALDIRIN TELEFONLARA”

Umarız bu site bundan böyle kendisine çeki düze verir ve insanlara zarar verecek böylesi haberleri tekrarlamaz.

Çek Mağdurlari Sitesi Yalan Haberde İsrarlı

Sitede Jenardi imzası ile bugün çıkan haber şöyle:

JENARDİ dedi ki… // 29

SAYIN ARKADAŞLAR BAZI SİTELERDE BİZLERLE VE SİTEMİZLE ALAKALI KARALAMA KAMPANYASINA BAŞLANMIŞTIR.

DENİZ BAYKAL İLE GÖRÜŞMEMİZ SIRASINDA BİZE;ANAYASA MAHKEMESİNE GİTME KONUSUNDA ERTELEME KARARI ALDIKLARINI BELİRTMİŞLERDİR.BENDE BU KONUYU MAĞDURLARIMIZLA SİZLERLE PAYLAŞARAK ARAMANIZI TAVSİYE ETTİM.

ÖZELLİKLE RAHMİ OFLUOĞLUNUN 180 DERECE DÖNEREK BİZE SAVAŞ AÇMASINI; İŞLERİNİN KESAT OLMASINA BAĞLIYORUM

KOSİAD DERNEĞİ İLE ALAKALI ZATEN BİRŞEY DEMEYE GEREK YOK.BİLGİSİZLİK CAHİLLİK VE NE İDÜĞÜ BİLİNMEZ BİR DERNEK OLUŞUMU..

BURDAN BİZİ KARALAYANLARA SESLENİYORUM: BEN BURDAN BAŞKA BİR YERDE YAZMIYORUM YAZMAM.CÜNEYT BEY DE ÖLE..SİZLER İSTEDİĞİNİZİ YAPSANIZDA BU İNSANLARI SÖMÜREMEYECEKSİNİZ.

SİZİNLE TÜM DAYANIŞMAMIZ BİTMİŞTİR.(http://www.cekmagdurlari.com/2009/12/yeniden-yarglama-talep-dilekcesi.html#comments)

Deniz  Baykal’ın böyle bir açıklama yapmadığını parti yöneticileri bugün beni telefonla arayarak bana bidirdiler ve rica ettiler; bu site Genel Başkanımıza atfen yapılan bu açıklamayı yalanlasın diye. Bizde Ali Riza Öztürk ve Grup Başkan vekili Hakkı Suha Okay’ın açıklamsını buraya aktardık.

Jenardi ayıp ediyor. Beni tanır, bire bir görüşürüz, birlikte işler yaptık. Gerçek dışı bir açıklamayı yapmakla yetinmiyor şimdi de bana saldırıyor. Benim çek mağdurlarından aldığım tek bir vekalet yoktur bugüne kadar. Ben inandığım bu dava yolunda ne kadar para harcadığımı beni tanıyanlar biliyor.

Bu site ve yöneticilerininin temel hatası

Bilmediklerini sormuyorlar. Bu davaya benden başka gönül vermiş bir hukukçu var mı? Yok. Peki neden siz gidip emekli olduğunu söylediğiniz ki, bundan da şüphem var, savcı ve hakimlerin görüşlerini alıyorsunuzda, sizlerle omuz omuza mücadele eden Rahmi Ofluoğlu’nun görüşlerini alma tenezzülünde bulunmuyorsunuz. Elbette bir bildiğiniz vardır.

Ben sizin insanları yanlış bilgilendirmenize , zarar vermenize engel olmaya çalışıyorum. Kanun ile ilgili sitenizde yapılan yorumlar ortada. Daha kanunun cezayı düzenleyen 5. maddesinin özünü kavramamışsınız, kanunla ilgili yorum yapıyorsunuz. 5. maddenin iki temel direği var:

 • Karşılıksız çek suçundan sorumlu kişinin tanımlanması
 • Kusur ilkesi

Günlerce sitenizde karşılıksız çekten sorumlu kişinin şirket ortakları olduğunu yazdınız. Ceza sorumluluğunu incelerken kişinin ortak olup olmadığı gibi ayırımlar yaptınız. Şirket yönetim organı ile şirket ortaklarını birbirine karıştırdınız. Yakında kanunun yorumunu yapacağım, o zaman hatalarınızı daha iyi göreceksiniz.

Şimdiye kadar hiçbir karşılıksız çek davası almadım ama Jenarde duysun, ofis kadrosunu genişletiyorum ve karşılıksız çek davalarını bundan böyle alacağım.

Jenarde’den dava bekliyorum!……..

Son sözüm bilmediğinizi danışın, hata yapmayın, kritik bir dönemden geçiyoruz. Siz benim rakibim değilsiniz .

6 Responses to “CHP ANAYASA MAHKEMESİNE GİDİYOR”

 1. halis Says:

  SAYIN Y.Ö SENİN GİBİ KAYPAK İNSANLARIN SAĞDA SOLDA YAZDIĞINI BİLDİĞİ İÇİN O KARARI VERMEMİŞ OLABİLİR.BAK ÇEK MAĞDURLARINDAN ÇIKTIN BURAYA GELDİN PİS HERİF.ALACAKLILARIN SÖZCÜSÜMÜSÜN NESİN

 2. Y.Ö Says:

  çek mağdurları sitesinden bir önemli şahsiyetin elinde gününden önce yazdırılan şeklerle ilgili bilgi varmış …

  istedim…

  bu bilgiyi henüz paylaşamayacağını söyledi. …..

  amaç milleti kendi çıkarları doğrultusunda sağa sola mait atmak için kullanmak…

  başka bir şey değil.

 3. mbestel Says:

  tam zamanında böyle haberler neyin nesi kardeş
  ama biz türküz normal değilmi:)
  cehenneme cennetten gezi düzenlenmiş
  yüzlerce kuyu ve kuyularda ateş yanıyor başlarında eli mızraklı zebaniler bekçi olarak bekliyor kuyudan çıkmak isteyenleri geri kuyuya atıyorlar gezi heyeti bir kuyunun önünde durmuş bakmışlar başında bekçi zebani yok sormuşlar zebani başına bu kuyuda niye bekçi zebani yok zebani başı gülmüş burası türklerin kuyusu burada bekçi zebaniye gerek yok onlar zaten kuyudan çıkmak isteyen cehennemliğin ayağını aşağıdan çekerler:)

  şu an ne farkımız var bu durumdan?:)

 4. ADANAN Says:

  Ne tip adamlarsınız siz ya
  Belki çek mağdurları anayasa mahkemesine gitmeme ihtimaline karşı mağdurları motive etmeye çalışıyorlar
  siz kim oluyorsunuzda çek mağdurlarıyla uğraşıyorsunuz.
  siz avukatmısınız yoksa para peşinde koşan mağdurların sırtından şöhret olmak isteyen basit bir avukatmı?
  Sizi aradılar özürmü dilediler ali rızA öztürk ve kemal anadol SENİ ARADILAR YOOK ABİ ÖYLE BİŞE BİZ ANAYASA MAHKEMESİNE GİDECEZMİ DEDİLER..siz kimsiniz be..
  Hadi işinize bakınn mağdurlarla uğraşmayın
  tv de iki kelimeyi bir araya getiremedin..

 5. buket Says:

  rahmi bey;sizi ntv de ve haberturkte izlemiştim.iki kelimeyi bir araya getiremeden alacaklı avukatı gibi konuşmuştunuz.şimdi ise gördüğüm kadarıyla çek mağdurlarına kafayı takmışsınız… bi insanı karalamak kolaydır..önce ne okuduğunuzu anlayacaksınız.

  deniz beyle görüşmek neden hayal dediniz onu da anlamış dğeilim.jenardi ve yanındaki arkadaşları ankarada başbakanla dahi görüşmemişmiydi?

  tesüflerimi bildirmek istiyorum size .buket derli

 6. vejons Says:

  ARKADAŞLAR DENİZ BAYKAL İLE GÖRÜŞTÜK.ŞUANDA ANAYASA MAHKEMESİNE GİTME KONUSUNDA OLAYI ERTELEDİK DİYOR. LÜTFEN HEMEN SALDIRIN TELEFONLARA”

  bu hususu anlayamadım ben rahmi bey..bende deniz beyle görüştüm.evinden aradım.bana da aynısı dedi.erteledik kelimesi mağdur çıkarları ile ilgili.karalama yapmak için bence yanlış adrestesiniz..

  sizin saygın bir avukat olduğunuzu biliyordum.ama değilmişsiniz.sizde kosiad gibi çıkarcı bir grubun esiri olmuşsunuz..


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: