Toplanıyoruz

 Toplanıyoruz 

 19 Aralık C.tesi Saat:15:00

Ataşehir, Dernek adresinde

 

Gündem

1- Yeni Çek Kanunu ve uygulaması hakkında Av. Rahmi Ofluoğlu’nun açıklamaları

2-Kanun hakkında tartışma

3- Muhalefet partileri ve Anayasa Mahkemesi  “İptal İstemi” ile başvuru.

4- “İptal İstemi” için Anayasa Mahkemesine diğer başvuru yolları.

5- 3167 ve Ceza Genel kurulu.

Ne Yapmalı?

1- Örgütlenme ve eylem türleri

2- öneriler.

 

Posted in Genel. 6 Comments »

6 Responses to “Toplanıyoruz”

 1. Video Dinle İzle Says:

  hadin hayirlisi

 2. Kartal Yeniçağ Says:

  SAYIN OFLUOĞLU,EMEKLERİNİZ İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER,GÖRÜYORSUNUZ AKP.İKTİDARI ÖZELLİKLE BASINA 2 BİN KİŞİ İÇERDE DİYE SÜREKLİ POMPALIYOR,AKP.DEN BESLENEN MEDYADA HEP AYNI MİKTARI SÖYLÜYOR.

 3. Kartal Yeniçağ Says:

  AKP.NİN ÇANKAYA NOTERİ OLAN ŞAHIS CUMHURUN DEĞİL AKP.NİN İSTEĞİ DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDER,132 YASADAN 129 ADEDİNİ ONAYLAMIŞ,BELLİ OLMUYORMU.

 4. erkan Says:

  Artık rahmi bey önderliğinde bir hukuk komisyonu kurarak ilk adımı atabiliriz.Örgütlenmenin zamanı gelmiştir.Konuya en vakıv avukat olan rahmi Ofluoğlunun çözüm için harekete geçeceğini umut ediyorum.

 5. bekir Says:

  Uzak ihtimal ama bir yol daha yok mu acaba. Yani mesela Cumhurbaşkanı, bu kanunun bir defa daha görüşülmesi için veto edemez mi?

  Böylesi hukuk ayıbı olan bir yasanın çıkmaması için acaba yetkisini kullanmaz mı? Sahi Cumhurbaşkanlığı Makamına, Cumhurun sesi olması için fakslar çekilemez mi veya ne bileyim e-mail gönderme vs. vs.

  Yargıtay’ın yorumunun ne yönde olacağı belli. Anayasa Mahkemesinin 2003 yılında( ydı yanlış hatırlamıyorsam) verdiği karar belli, üyeler aynen duruyorken; Yargıtaydan ve Anayasa Mahkemesinden lehe bir karar çıkması Cumhurbaşkanının veto etmesi kadar uzak ihtimal. Bu sebeple iş oraya varmadan Cumhurbaşkanlığı Makamına dilekçeler, durumlar bildirilse daha iyi olur kanaatindeyim.

  Bu platformda birşeyler yapmak için çabalayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum…

 6. ef Says:

  sayın rahmi bey ben toplantılarınıza katılamam ama size dualarımla destek veriyorum çünkü bu kabul edilen yasa benim kaçak yaşamama engel olamıyor. alacaklı ile anlaşmam mümkün değil zaten alacaklı bu borcun aslında bana ait olmadığını asıl borçlununda 2005 yılında vefat ettiğini biliyor. o tarihten bu yana ben ana para için anlaşmak istedim karşı taraf yanaşmadı. şimdi hiç yanaşmaz.ilk yıl borcun üçte birini ödeyemeyeceğim içinde bu yasanın kime faydası var bilemiyorum.allah bana ve benim gibi durumda olanlara yardım etsin.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: