İyimser bir yorum

Hükümet surpriz yapabilir. 

Meclis İç Tüzüğünün 89. maddesine göre Adalet Komisyonu veya hükümet tasarı veya teklifin tümünün oylanmasından önce,belli bir maddesinin yeniden görüşülmesini gerekçeli bir önerge ile  Adalet komisyonu veya Hükümet bir defaya mahsus olmak üzere isteyebilir.

14 Aralık pazartesi veya salı günü hükümet tasarının tümü üzerindeki oylamadan önce bir önerge vererek 5. maddeye “kasten”   sözcüğü ekleyebilir  veya erteleme süresini uzatabilir.

Bu yoruma ben katılıyormuyum, hayır. Sadece olasılığı yazdım.

Şimdi bazılarınız, daha da kötüsü olmasın da , diyorsunuz, bunu duyar gibiyim.

Neden olmasın, hükümet bile kabul etti; karşılıksız çeke sadece Türkiye’de ceza var.

Çooook pişkinler!… Dünyada olmayan bir cezayı uygulmaya devam ettikleri için utanmıyorlar, aksine burası Türkiye deyip cezayı bir de savunuyorlar.

 

Genel Kurulda yeniden görüşme

enmeki Genel Kurulda yeniden görüşmenunrı ve kammmmnun hükmünde kararnamelerYetki kanunları ve kanun hükmünde kararnamelerdey

MADDE 89– Tasarı veya teklifin tümünün oylanmasından önce, belli bir maddesinin yeniden görüşülmesini gerekçeli bir önerge ile esas komisyon veya Hükümet bir defaya mahsus olmak üzere isteyebilir.

Bu istem Danışma Kurulunun görüşü alındıktan sonra Genel Kurulca, görüşmesiz ve işaret oyuyla karara bağlanır.

Anayasa değişikliği görüşmelerinde bu madde hükmü uygulanmaz.

Posted in Genel. 6 Comments »

6 Responses to “İyimser bir yorum”

 1. erkan Says:

  Yorum tuhaf oldu düzeltiyorum.Mağdurlar içinde hayal kurmayan bir sen vardın abi.Sende hayal kurmaya başlarsan yandık demektir.

 2. erkan Says:

  Tabi abi özür.Bugün pazar tatil.Hayal herkes kurarda senin böyle iyimser olmana alışkın değilim.

 3. Su Tav Says:

  AKP liler adalet kelimesinin ne anlama geldiğini bilmiyecek ve merak edip öğrenmeyecek kadar cahil ve vahşidir.
  ADALETTEN tasarruf edip suç işlemektedirler. Dünyada olmayan bir cezayı uygulmaya devam ettikleri için utanmıyorlar, aksine burası Türkiye deyip cezayı bir de savunuyorlar.
  Bu cezayı savunan %98 AKP lilerin yüce divanda yargılanmaları gerekir.
  Oylamaya gelince bana göre CHP lilerin hepsi ve Mhp lilerin bir kısmı tasarıyı beğenmedikleri, insan haklarına ve anayasaya aykırı buldukları için oturuma katılmayarak oylanmasını engellediler.
  İktidar milletvekilleri de güle ,kıkırdaya (utanmadan),dalga geçerek ,kıvırtarak,kast unsurunun konmasını engelleyerek ,cezanın kalmasını destekleyerek gelip oturumlara katılma zahmetinde bulunmayarak yeterli çoğunluğu sağlayamadılar.Yüz binlerce insanın kaderini cart diye çizip karaladılar.
  Sırıta sırıta gittiler.Utanmasalar dansöz getirip oynatacaklardı.
  Ancak unutmasınlar halkımız bunun hesabını onlardan soracaktır.

 4. Ahmet Says:

  Yazdığınız biçimde düşünen hükümet önerge veripte ilk yıl % 35 şartını koyarmı.Bu yasa böyle çıkacaksa hiç çıkmaması daha mantıklı.Suat kılıç’ı kınıyorum böyle bir önerge verdiği için ama görevini yaptı üstlerine karşı.

 5. erkan Says:

  İyimserlikten öte.Hatta biraz fantastik.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: