Ak Parti Zihniyeti

Ak Parti Zihniyeti

cezaİnsanlığın geçirdiği  tarihsel evrim sonucunda gelinen son aşama kapitalizm çağıdır. Kapitalizmden bir başka düzene geçiş henüz gerçekleşmiş değildir. İnsanlığın geçirdiği evreler; ilkel kominal toplu, Sami Selçuk bu çağa “avcılık çağı” diyor, köleci toplum, feodal toplum, kapitalist toplum şeklinde sıralanabilir. Bütün bu evreler bin yılları kapsar. Bizim ömrümüz bu tarihsel gelişim süreçlerinde hiç bir şey ifade etmez.Yazının devamını OKU

07 Kasım 2009 Cumartesi — CoCenk | Düzenle

 yorumSon günlerde  çek kanunu konusunda birçok haber çıktı basında.

Başbakan talimat verdi, çek kanunu meclise geliyor. Karşılıksız çekte hapis kalkıyor ve en son, hükümette çatlak çıktı, Babacan tasarıda bankalara ilişkin hükümleri veto etti. Bütün bunlara yorumumuz “Yorum” bölümünde.

———————————————

CNN haberi gerçeği yansıtmıyor!

 

 

 Eğer şartlı erteleme v.s gibi bir düzenleme yapılacaksa bu düzenleme hapistekiler dahil suç tarihi itibari ile herkesi kapsamak zorunda, bunlardan bir kısmı lehine düzenleme yapıp diğerlerini dışlamyamaz, bu anayasanın eşitlik ilkesine aykırıdır. Geçmişte bu şekilde yapılan düzenlemeler, af kanunları Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmiştir. Buna en güzel örnek 1974 yılında Ecevit hükümetince çıkarılan af kanunda Milli Selamet Partisinin değişiklik önergesi ile TCK 141 ve 142 maddenin af kapsamı dışında bırakılması ve CHP nin müracatı ile Anayasa Mahkemesinin bu istisnayi Anayasının eşitlik ilkesine aykırı bularak iptal etmesidir.

Hükümetin bu şekilde bir değişiklik yapması, yani bütün herkese şartlı erteleme düzenlemesi yapması pratik olarak mümkün görünmüyor.Bu yeni bir karmaşa yaratacaktır.Olabilirliği yoktur böyle bir düzenlemenin.

——————————————————————————————————————————————————————

3 Responses to “Ak Parti Zihniyeti”

  1. manavgat Says:

    MERHABA ARKADAŞLAR.1 Milyar tl ile yakalandım krize..15 yıl ceklerimi ödedim..ama hapislik var diye ödemedim.kendi kariyerim icin ödedim..bir milyar tl ceklerim dönmeye başlayınca 15 yıl calıiştığım cirom yılda 500 bin olan firma bile icraya verdi beni..ve ben bir vefasızlık olduğunu gördüm.bu nedir dedim kendi kendime..İLK İCRA KAĞIDI GELDİĞİNDE ELİME ALIP BELEDİYEYE GİTTİM..adam güldü bana –kardeşim icra dairesi adliyede olur dedi..ve utandım..cektim adliyeye gittim..VE HOŞGELDİN ADLİYE SARAYI GÜNDEMİME DEDİM girdim iceri..icra dairesi bölüm bölüm olurmuş..her neyse öğrendim hakimi savcıyı ve icra dairesini..yıllardın önünden gecmediğim yerleri..ama ben perişan olmadım..herkese tavsiye arkadaşlar.bunu dinleyin..icra yazıları gelmeye başladığında malınızı kaldırın..ben az kaptırdım icraya malımı..ve bir milyar cekimden 700 binini anlaştım.yarı mal yarı para bişeyler ettim ve 300 bine düşürdüm..şuan sermayem 150 bin bunu işletip değerlendirip borcumu ödicem..ama 700 bin tl anlaştığım firmalar alacağını aldı..ama diğer 300 bin tl lik bölümünü ise alacaklı olan firmalar anlaşmaya gitmedi..ve bende bu insanlara yani anlaşmaya gitmeyen insanla borcumu ödemiyorum.ben düştüm bi tekmede onlar vurmak istedi..onun icin bu 300 bin tlyi kazanacağım ve bunu devlete ödicem..teymiz istiyorum cıkan cezalara ve 2 yıl sürceni tahmin ediyorum..arkadaşlar düşene vuruyorlar acımıyorlar..siz siz olun malınızı icraya kaptırmayın..icraya giden mal ne borcunuzu ödüyor nede alacaklıya yarıyor..avukatların coğu satış istemiyor..ve malınız yedi eminde cürüyor..cürümesede bir yılda kalkan mal yedi emin ücretini ödemiyor.saygılarımlaaa

  2. my way Says:

    çok güzel bir yazı olmuş..teşekkürler..


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: