HABERLER ÇELİŞKİLİ

çelişkiBugün ki Takvim Gazetesine göre çekte hapis kalkıyor. Haberin veriliş biçimi bu; ancak haberin içeriğini okuduğunuz zaman görüyorsunuz ki; başbakan kurmaylarına talimat veriyor ve üç alternatif sunuyor. Takvimin haberini Sabah Gazetesinin haberi ile birlikte değerlendirdiğimizde şunu görüyoruz:

Başbakan kurmaylarına üç alternatif sunmuş, bu alternatiflerden ilkinde cezalar mevcut tasarıda olduğu gibi devam ediyor. İkinci alternatifte sadece sahte çekler cezalandırılıyor, sahte çekten sanıyoruz kötü niyetliler kast ediliyor, üçüncü alternatifte ise adli para cezası kaldırılıyor, yerine idari para cezası geliyor.

ÇELİŞKİ

Dün görüştüğümüz parti yöneticisinin söyledikleri ile bu haberler tam bir çelişki halinde. Parti yöneticisi tasarıyı komisyona sevk ettik ve cezalar korunuyor diyordu.Oysa gazete haberlerinde tasarı komisyona değil Babacan’a gönderilmiş ve üç alternatiften birisine karar verme yetkisi Babacan’a bırakılmış.

Haber mantığı doğru mu?

Bu mantıklı mı? Yani başbakan ve MYK üyelerinin hepsinin birden kendi iradelerini bu kadar önemli bir konuda bir tek bakana bırakmaları siyasi teamüllere uygun mu?

Gördüğünüz gibi haberlerde hiçbir netlik yok, tam bir karmaşa, ama umut tükenmedi.

One Response to “HABERLER ÇELİŞKİLİ”

  1. mehmet Says:

    Fiilen yürürlükten kalkmış bir yasa değil mi 3167,01.01.2009 tahinden itibaren.
    Bu nasıl bir hukuktur ki artık hükmü kalmamış bir yasaya göre suçludur çek yazanlar..


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: