Neden hala beklenen detayları yazamadım

İyi haberi vermek çok kolay; ama gel gör ki bu haberi ve detayları yazmak bana çok zor geliyor. Neden? Birçok insan üzülecek, kırılacak. Çünkü görüşmede çek mağdurlarına, eylemlere eleştiriler var, abartılı rakamları kasıtlı buluyorlar.

Aslında detayları yazmak istiyorum; çünkü yararlı olabilir, belki ders çıkarırız.

Bu kaynaktan alınan bilgi kesin mi? Aksi olamaz mı?

Kanaat olarak ben hayır diyorum ama bu bir olasılıktır. İlk akla gelen bu yetkili ile biz geniş bir çevreyi paylaşıyoruz, birçok ortak alanımız, ortak bacground dumuz var. Bütün bunlara rağmen benim aldatıldığımı düşünün, bu çok güzel olur.Ya da Ak Parti MYK üyesi bu kişinin eksik bilgiye sahip olduğunu düşününüz, bu da harika olur. Ama bir gerçek var ben bir Ak Parti MYK üyesi ile bir görüşme yaptım ve bana haberdekileri söyledi.

Bu haberi neden acele verdim. Herkesin gerçeği bilme hakkı olduğuna inanıyorum öncelikle, bir de gerçeği görüp bir an önce guardımızı alırız diye düşündüm.

Detayları geç vakitte olsa bu gece yazacağım.

Merak ediyorum, acaba neden tepki yok, neden yorum yok…

10 Responses to “Neden hala beklenen detayları yazamadım”

 1. Su Tav Says:

  ARKADAŞLAR,
  O konuşmada ben rahmi beyin yanındaydım.herşeyi duydum.rahmi bey açık bir konu kalmasın diye sordu.alınan cevap şuydu yasada hiç bir değişiklik olmayacağı ,sadece vekaleten imza atanlarla ilgili bir şeyler yapılacağı idi.Şimdiye kadar akp ile arayı bozmayalım dedik.ancak bu yanlış bir kararmış.akp nin çıkar hesapları bize uymuyor.onlar bizim iş yapmamızı istemiyor.bütün piyasa onlara kaldı.istedikleri koşulda iş alıp para kazanıyorlar.ortada çıkar var.onlarda bu çıkardan vazgeçmiyorlar.sadullah ergin, babacan aynı teşkilatın adamları.aralarında halledilemez bir aykırılık göstermeleri tepkileri dağıtmaktan başka bir amaç taşımıyor.
  akp gitmeden bizim işler düzelmez .bir an önce yolcu etmek için gerekeni yapalım muhalefetle birleşelim.oy oranlarıda chp nerdeyse akp ye yaklaşmış chp 23 akp 31 bundan sonra dahada düşecek
  gerekeni yapalım, herkese kolay gelsin.

 2. Su Tav Says:

  RAHMİ BEY,
  Bize verdiğiniz desteği asla unutamayız.Aklıma gelen şu.Bana bir iş geldi.Kiptaş konutları inşaat işi.İşi akp bir tekstilciye vermiş.1400 konut.Adamlar işten anlamıyor.Dolayısıyla inşaattan anlayan müteahhit arıyorlar.
  akp ilk iktidara geldiğinde eyvah demiştim.bunlar şimdi bütün işleri kaparlar bizede iş kalmaz.zamanla gördümki haklıymışım.aç kurtlar gibi sınır bilmeden bütün işleri kaptılar kendi yandaşlarına peşkeş çektiler çekiyorlar.akp li yada cemaattenolmayana iş yok.İş adamlarımızın krize girme sebebinde bunun çok payı olduğunu düşünüyorum.
  Buna karşı önlem almalı muhalefetle beraber hareket etmeliyiz.Bütün kanallar yeşil sermayenin oldu.Bir kanal d var yakında oda teslim alınır.Sizden ricamız gereken yollar neyse yardım alıp dava açmamız.Bunların iktidarlarının sona erdirilmesi.kobileri de örgütleyelim

 3. çekzede Says:

  ŞİŞLİ MAHKEMELERİ AYRI ÜLKENİN YASALARIYLAMI YÜRÜTÜLÜYOR BUNU MERAK EDİYORUM ORDA ÇEKLERE BERAAT VERİLİYOR DİĞERLERİNDE CEZA .BU NASIL ADALET bu konuda bilgisi olan varsa açıklasın ben anlamakta zorluk çekiyorum

 4. çekzede Says:

  sayın ofluoğlu o mecliste oturanların eşi çekten dolayı içeri girseydi acaba durum böylemi olurdu merak ediyorum .benim eşim 8 gündür kadın haliyle içerde ben 8 yaşındaki oğlumla ne yapacağımı şaşırdım.sabah işe giderken komşuya bırakıyorum akşam alıyorum .eve gelmek dahi istemiyorum eve girince bana annesini soruyor nasıl cevap vereceğimi şaşırdım .şimdi diyorum meclistekilere gelin oğluma annesinin dağdan inen teröristlerden değersiz olduğunu ve para için içeri attıklarını açıklasınlar.biz bu şekilde nasıl evlatlarımızı vatan sevgisiyle yetiştireceğiz cevap istiyorum .ANNESİNİ İÇERİ ATAN BU YASAYA VE ADALETE NASIL GÜVEN DUYAR BU ÇOCUK.EVİMİ BAŞIMA YIKTINIZ ALLAHTA SİZDEN HESAP SORSUN

 5. güven Says:

  sayın ofluoğlu, bence detayları yazmalısınız…herkes ne biliyorsa söylemeli…kendini ona göre hazırlamalı…
  ben işletme mezunuyum,bana verseler onlardan daha güzel hazırlarım bu kanunu…Onlardan çok daha iyi bildiğimden değil,
  Maalesef güzelim Türkiyemde iş bilgilerden çıkmış,ranta dönüşmüş…Bu ülkede yaşamaktan gurur duyamıyorum…
  Ama kime haykıracasınız…Şimdi insanlar telefonlara sarılacak..neden bizi oyaladınız..yazıklar olsun demek için…ama kimseye ulaşamayacaklar..telefonlar kapanacak…her zamanki gibi kaçacaklar…Yazıklar olsun…

 6. Zeynep Says:

  Cuneyt Beyin dusunceleri oldukca mantikli. bana gorede bu cek kanunu bu sekilde cikmaz. ayrica merak ettigim. bir konu var. cek magdurlari sitesi ile bir sorunmu var. bir cekememezliginizmi var. yan tarafa bakiyorum karsiliksiz cek siteleri diye link vermissiniz. ama cek magdurlari linki yok. cek magdurlari sitesinin orda olmaması. cok garibime gitti. bizler o site sayesinde sizleri tanıdık.bunu sizlere yakistiramadim. ya karsiliksiz cek sitesi. diye hic bir yere link vermeyin. yada sesimimizi. duyurmamizda en buyuk.katkiyi saglayan. olan cek magdurlari. sitesinide oraya ekleyin.

 7. nk Says:

  Ellerinden geleni ardlarına komasınlar. Mücadele iyi niyetliyi ikna için yapılır. Ard niyete karşı ne yapsan yalan. Yasama yürütme ve yargının hiç birinin çıkarlarına paralel değiliz. Çıkarlar kesişmeden mücadeleden başarı sağlanmaz.

 8. atilla serdengeçti Says:

  Sayın ofluoğlu bu işe tek yorum pesssssssssss yani.!!!!!

 9. yıldız koyu Says:

  keşke dürüst ticaret yapmaya çalışacağımıza dağa çıkıp terörist olsaydık .onlar affediliyo biz hapse giriyoruz HAKMI bu!!!!!!!!!!!!

 10. yıldız koyu Says:

  emek verdiniz hem de çok.keşke sonuç alabilseydik.yorum yok diyorsunuz yorum yapacak halimiz mi kaldı.ağlamaktan yemek yiyemedik.halimiz perişan


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: