AF YOK, ERTELEME YOK

Af yok, erteleme yok!

Kaynak bildiremiyorum. Gelen haber çok güvenilir bir kaynaktan, erteleme yok, af yok, kanun kısa zamanda çıkıyor, bazı lehe uygulamalar olabilir; ancak kesinlikle beklentilerden çok uzak. hiçbir habere inanmayın, güvenmeyin, telefonlar boşuna, tasarı çok kısa zamandan kanunlaşıyor.

DETAYLI HABERİ KISA ZAMANDA YAZMAYA ÇALIŞACAĞIZ.

 

Posted in Genel. 9 Comments »

9 Responses to “AF YOK, ERTELEME YOK”

 1. ipek Says:

  Borç borçtur öderiz ama beni asıl üzen özgürlüğümüzün elimizden alınması.Erteleme kararı verilirse cezaevine girmiş arkadaşlarımız için tahliye şansı var mı?Bilgi verecek biri olursa çok sevinirim.Teşekkürler.

 2. fatih Says:

  Sayın arkadaşlar, bu sadece seçimi geçmek için bir çözüm. AKP şu anda 10milyon olan çek mağduru ve aileleri ile seçimi kaybedeceğini biliyor. Bu sadece bir bonbon şekeri.

 3. ayna Says:

  Askerleri sivil yargıda yargılamayı başbakan avrupa uyum yasaları bunu gerektiriyor dedi. Peki aynı uyum yasaları niye çekte uygulanmıyor . 34 pkk lı açılım için davullarla karşılandı . Peki bizim çek meselesinde karşı alacaklı var diyen Başbakana sorum bu pkk lıların şehit ettikleri , gazi ettikleri , yetim bıraktıkları , dul bıraktıkları insanlar ve aileleride pkk dan CAN alacaklı deyilmi. hapis iki deyil beş yılda ertelense kaç kişinin elinde fabrikası , dükkanı kaldı . hadi yapayım desen bu kadar sorundan sonra sana kim para veriri ,kefil olur . Hapis psikolojisinde ne yapabilirsin .Yatırım yapabilirmisin . EN MANTIKLISI YURT DIŞINA KAÇMAK işşallah ona bir kısıtlama getirmezler.

 4. Günay Says:

  Sayın Ofluoğlu

  bizle dalga mı geçiyorsunuz. Ertelemeyi siz yazdınız şimdi yok diyorsunuz. Bu yaklaşımınız ciddi bir hukukçuya yakışmıyor.

  • rahmiofluoglu Says:

   Siz ciddi olun. O bir haberdi ve kaynak meclisi ziyaret eden arkadaşlardı. Bugün en yetkili birkaç kişiden birisi ile uzun bir telefon görüşmesi yaptım. Detayları yazacağım.

 5. Serkan Says:

  İyi Aksamlar,
  Öncelikle SAYIN Ofluogluna yapmıs oldugu çalışmalardan dolayı tesekkur ederiz.Bizler kimlere sayın demeyi iyi bilen insanlarız belkide bu yuzden magduruz.Bende burda ki magdur arkadaslarımızdan biriyim.Bizimde yurt dısında ve yurt icinde paralarimiz battı ve sıkıntılı doneme girdik.Yani bir cok kisinin basına gelmis ve de gelebilecek bir olay.
  Bizim calısmamıza engel olundu ve bu yuzden de herseyimizi kaybettik.Simdi 2 sene ertelemeyi gorunce icimde oyle bir sey yasadim ki anlatamam.Bunu 1 sene evvel yapmıs olsalardı neler degisirdi.Ama arkadaslar 2 sene de insanlar ayaga kalkabilir.En azindan butun borclarını odeyemez belki ama bir sekilde yeniden bir duzen oturtup karsi tarafla anlasma yoluna gidilebilir.Ben boyle bir sey varsa ki su an sadece burda var inanın arkadaslar iyi bir gelisme.İnsallah hepimiz icin hayırlısı olur.Allahta yardımcımız olsun …

 6. Güney Says:

  Aynı görüşteyim. şu anda bu iki yıılık erteleme elde edilebilecek en iyi sonuç gibi görünüyor. Yoksa yasayı rafa kaldıracaklar. Benim merak ettiğim şirket adında vekaleten imzalarda yada vadesinden önce yazılan çeklerde taslaktaki iyileştirmeleri koruyacaklar mı? yoksa eski yasaya sadece bir madde ekleyip bu ertelemeyi mi sağlayacaklar..

 7. Bekir Says:

  Bunun hukuki altyapısını oluşturmak o kadar büyük bir sorun ki. Şu anda çekten dolayı hapis yatanların serbest bırakılması var bir taraftan, bir taraftan ceza alıp da kaçak durumda olanların cezalarının ertelenip ertelenmeyeceği meselesi var, bir taraftan ceza zamanaşımı süresi var.

  Bir taraftan; cezaların ertelendiğinin tebliğ edilip edilmeyeceği var. Ha, 2 yıl belki kişilerin durumlarını iyileştirecek bir zaman sağlar belki insan hakları mahkemesinden lehe kararlar çıkabilir, belki birçok şey olabilir. Ya pekiyi yeni çek mağdurları ne olacak. Şu anda yargılanmakta olanlar, birkaç ay sonra çekleri karşılıksız çıkacak bunların hesap edilmesi mümkün değil.

  Şimdi ne şiş yansın ne kebap yapmaya çalışan iktidar tam bir çıkmaza imza atmaya hazırlanıyor galiba. Tam bir muammaya. Zaten istedikleri de galiba bu. Herkesin istediğini gerçekleştiriyor gibi gösterip hiçkimsenin isteğini gerçekleştirmemek.

  Kanunun bu şekilde çıkması durumunda konunun yürütmenin durdurulması talepli olarak muhalefet tarafından Anayasa Mahkemesine götürülerek oradan çek keşide etmenin hapisle cezalandırılamayacak bir eylem olduğunun tespiti gerekiyor. Veya Yargıtay Ceza Genel Kurulunun benzer bir karar vermesi şart. İktidardan işi feraha kavuşturacak bir düzenleme beklemek fazla saflık gibi geliyor bana. Zira bu zamana kadar bunu yap/a/mayacaklarını ziyadesiyle ispatladılar.

 8. serdar Says:

  şimdi adli para cezalarını iki yıl erteleyeceklerde ne olacak tam hükümete göre bir çözüm.sadece iki yıl yığılmayı engelleyecekler.hapis tehdili ile çalışmaya devam..


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: