DURUM ACİL

ÇEK KANUNU MEÇHUL BİR TARİHE……

ÇEK MAĞDURLARININ DURUMU SON DERECE CİDDİ

Ekim ayı içerisinde Çek Kanununun çıkacağı doğrultusundaki haberler sadece duyum; hele Çek Kanununda lehe düzenlemeler beklentisi iyimser tahminden ibaret. Durum vahim,kanun çıkmayabilir, çıksa da lehe düzenlemeler yapılmayabilir.

Ankara’ya 500 kişi gidersek iş biter!

 Bu yaklaşımı birçok bakımdan doğru bulmuyorum. Şöyle düşünelim; her sorunu olan Ankara’da 500 kişi toplarsa sorunları çözülür, bu mümkün mü? Çek mağdurlarının sorunu elbette herhangi bir sorun değildir. Bir insan hakları, bir Anayasa sorunudur, kısaca ortada uygarlık dışı, insanlık dışı bir uygulama vardır, büyük bir haklılık vardır ve bu haklılığın elde edilmesi için sayı en önemli faktör değildir, bir de  Ankara eyleminde, bu çalışmalarla bu sayıya ulaşılabilir mi sorusu var ortada.

Ne Yapmalı?

Acil olarak basının gündemine girecek organizasyonlar yapmalıyız. Ben, işe gazete ilanı ile başlamak, bu ilanlarda büyük şehirlerde, başta İstanbul olmak üzere kapalı salon toplantılarına çağrı yapmamız gerekli. Bu toplantılara üniversitelerden konuşmacılar davet edilebilir. Hem gazete ilanları ve hem de bu toplantılara basın ilgi gösterecektir. İşte bu ilanlar, toplantılar Ankara’ya gerekirse büyük kalabalıkları taşıyabilir. Bu girişimler finansman gerektirecek girişimlerdir, bunun için parası olan yandaşlara ulaşılmalı. Bugün benim gördüğüm kamuoyunda karşılıksız çek konusunda yaygın bir af beklentisi vardır. Bu beklenti bizi güçsüzleştirmektedir. İlişkide olduğum, bu harekete maddi katkı yapabilecek iş adamalarının böylesi bir beklentinin rehaveti içerisinde olduğunu görüyorum.

Durum acil….

2 Responses to “DURUM ACİL”

 1. seker765 Says:

  Yorumlar (8)seker765 / 2 Ekim 2009 09:53mustafa TAŞPINAR…:) NAMI DEĞER “BAŞ EFENDİ”
  bir insan bu kadar müfteri olabilir sevgili mağdur arkadaşlar…sayın OFLUOĞLU ‘na yetişemediği (ki bu zaten mümkün değil) her an işte bu “baş efendi işcan” tarzını değişik nicler kullanarak ortaya koymaktadır…be işcan başçavuş….her şeyde bu çek mağduru insanlarla oyun oynadınız ve oynamaktasınız…siz nasıl bir insansınız ki şimdide gelip burada değişik n,cler kullanarak terbiyesizliğinizi sürdürüyorsunuz…ben sizin teşhisinizi 2 ay kadar önce koymuştum…tedaviniz için gerekli ilacınızı yazmıştım…ve sürecinizi anlatmıştım…ama görüyorum ki siz hala beni dinlememekte ve bildiğinizi yapmakta ve mevcut durum devam etmektedir…sayın mustafa taşpınar…namı değer baş efendi….akıllı olun….böyle ucuz işlerle de uğraşmaktan vaz geçin…bursa tahliyeleri tamamen yalandır….kamuoyu oluşturmaya çabalarınız boşunadır…üzgünüm size katılamıyorum…sayın işcan (baş efendi) davamıza derin zararlar vermektedir…şahsi mücadelesine biz çek mağdurlarını alet etmekte ve altını çizerek söylüyorum şahsi menfaatleri doğrultusunda hareket etmektedir…kendisi ile ilgili derin araştırmalarım olmuştur…dosya haline getirdiğim bu açılımı şu anda yapmamakta kararlıyım…zira bu da davamıza zarar verecektir…dikkat ederseniz kendisi artık bana kesinlikle bulaşamamaktadır… nedeni yaptıklarının deşifre edileceği korkusudur… eskişehirde gelişen olayların nedenleri ile birlikte sonuçları tarafımdan madde madde tesbit edilmiş ve note book da saklanmıştır…yeri ve zamanı geldiğinde bu müfteri şahsı ayan beyan deşifre etmekten asla azap duymayacağım..işte bu açıdan bu şahsı muhteremi kesinlikle pasivize etme gereği hasıl olmuştur…

  saygılar bu baş efendi hariç herkese..

  seker765

  • Su Tav Says:

   Bir arkadaş Bursadan cezasını çekmiş tahliye olmuş.Onla görüştüm dediki hapishanede herkes bavulunu hazırlamış çıkmayı bekliyorlarmış.
   Başkada olan bişi yok.Ben de hiç kimseye bahsetmedim.Çıkan hapis cezasını çekmişte çıkmış.Başkada bir şey yok.Hala aynı noktadayız yani.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: