3167 YÜRÜRLÜKTE DEĞİLDİR MAHKUMİYETLER HUKUK CİNAYETİDİR

ÇEK MAĞDURLARI VE EKİM AYI

Çek Mağdurlarının son meclis ziyaretlerinde Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Burhan İşcan ve arkadaşlarına 15 Ekime kadar çek yasasının çıkacağını söylemiştir . Bu haberi hiçbir şekilde yalanlamadık. Buradan çıkacak iki soru var:

1-    Çek yasası çıkacak ama nasıl bir çek yasası?

2-    Sadullah Ergin bu sözünü tutabilecek mi?

Birinci sorunun cevabı uzun olduğu için önce ikincisine cevap verelim. Bu sorunun cevabını vermeden önce bir soru soralım politikacılar yurttaşlara verdikleri sözlerde hangi oranda duruyorlar? Bu sorunun yanıtının olumsuz olduğunu söylemeye gerek var mı sizce? Böylesi bir tümden gelim mantığı ile bakarsak sorunun cevabı şu olur; “Bütün diğer politikacılar gibi Sadullah Ergin de sözünde durmayacak”, ama biz öyle demiyoruz:

Bekleyip göreceğiz diyelim daha doğru olur.

Dün 26 Eylül Cumartesi günü Burhan İşcan ile 7 saati aşkın bir süre bir odanın içerisinde bir masanın etrafında konuştuk, tartıştık ve temel konularda mutabakat sağladık.

Bunu belirttikten sonra Ekim ayında çek yasası çıkacak mı, çıkacaksa nasıl bir yasa çıkacak sorusuna dönmek istiyorum. Bu konuda kendi kişisel yorumumu yapacağım. Bu yorumdan önce şunları tekrarlamak istiyorum:

Bizim temel hedefimiz, temel vurgumuz şu olmalı; 3167 sayılı yasa 1 ocak 2009 itibarı ile yürürlükte değildir, en azından yürürlüğü konusunda ciddi şüpheler vardır. Ciddi şüphe altında olan bir yasadan ötürü insanların hapsedilmesi bir insanlık cinayetidir. Bu yasayı uygulayan hakimler anayasa suçu işledikleri konusunda şüpheye düşmelidirler,insan hakları taraftarlarının ayağa kalkması gerekir.

3167 sayılı yasa yürürlükte değildir. Bu yasadan insanların hapsedilmesi hukuk cinayetidir. Ayağa kalkın!

Yazı devam edecektir

3 Responses to “3167 YÜRÜRLÜKTE DEĞİLDİR MAHKUMİYETLER HUKUK CİNAYETİDİR”

  1. Su Tav Says:

    Rahmi bey,bizim örgütlenmemizi tamamlayıp önce yuriçini sonra dünya kamuoyunu harekete geçirmemiz lazım.Yoksa burda daha çok yazışacağız.

  2. Erkan Says:

    OOff.Konuşamıyorum yutkunuyorum abi.Duyarsız yöneticiler,duyarsız hukukcular ve parasız,çaresiz,perişan insanlar.Filler ve çimen yani.Hazır eller kelepçesizken kendimizimi öldürsek napsak bilmiyorum.

  3. ByNcdt Says:

    Sayın ofluoğlu KANUNSUZ CEZA ların uygulandığı bu güzel memlekette adaletin olduğuna inanmıyorum adamına göre adalet nerde ? TÜRKİYE de milletveline başka vatandaşa başka adalet anlayışı hepsini kınıyorum.(dtp li vekillere kılıf arıyorlar yazıklar olsun)


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: