APO EMREDERSE AĞUSTOS YA DA EYLÜL GENEL AF!

EKİM GARANTİ SÖZ ALINMIŞ

AMA NEDEN AĞUSTOS OLMASIN, NEDEN EYLÜL OLMASIN?

Burhan İşcan, pressturk’te döktürmüş gene. Kanun maddelerini alt alta sıralamış, araya da Anayasa’dan maddeler koymuş, ondan sonra bakın işte her şey bizden yana. Hukukun bir temel prensibi vardır. “kanunlar lafzı ve ruhi ile meridir”  yani sadece kanunun sözünden anlaşılan yeterli değildir, güncel Türkçe ile söylersek kanunlar özü ve sözü ile birlikte yorumlanır ve uygulanır. Kanun maddelerini okuryazar herkes okur ve anlayabilir, ama kanun maddelerini bilmek hukukçu olmak demek değildir. Biz hukukçular kanun maddelerini ezbere bilmeyiz. Hukuk fakültelerinde kanun maddesi sorulmaz, ezberlenmez. Ezber gerçek hukukçunun işi değildir. Kanun maddelerinin kanunun bütünü içerisindeki anlamı, diğer maddelerle ilişkiler, sistem içerisindeki yeri önemlidir. Biz buna hukuk nosyonu da diyoruz. Mahkeme kararlarından kanun maddelerini alıp, ya da makalelerden, alt alta sıralamak kafa karıştırmaktan başka bir işe yaramaz.

Pressturk’te İşcan kanun maddelerini alt alta sıraladıktan sonra şöyle diyor:

EVET BİR SÖZ ALINDI. SAYIN ŞANDIR VE VURAL KEFİL. CHP GURUBUNDAN DA SÖZ ALINDI. O ZAMAN ZORUN NE DİYOR SAYIN AVUKAT.

ZORUM ŞU NİYE AĞUSTOS DEĞİL? NİYE EYLÜL DEĞİL?
AĞUSTOSUN 20 Sİ . GENEL AF SÖZ KONUSU. BU ARTIK DUYUM OLMAKTAN, ÖNGÖRÜ OLMAKTAN ÇIKTI. APO DENİLEN HAZRETİN! AÇILIM EMİRLERİ BEKLENİYOR. VE ALTTAN ALTA ŞEHİT ANALARI ALIŞTIRILIYOR.
BÖYLE BİR AFFI DA SADECE İÇİMİZDEKİ SUÇ KANIKSATILMIŞLAR DEĞİL DİĞER SUÇLULARDA BEKLİYOR.
BUNUN İÇİN DE FAL BAKMAYA GEREK YOK. BİRAZ GÜNDEMİ TAKİP EDİN YETER. HATTA CEZA EVLERİ GENEL MÜDÜRÜNÜN AÇIKLAMALARI BİLE YETER. NE DEMİŞTİ BİR ZAMANLAR. ŞARTLI TAHLİYE VEYADENETİMLİ SERBESTLİK.
EH ARTIK.
DEDİĞİM GİBİ SAYIN HOCAM. BENİM KİMSEYLE ALIP VEREMEDİĞİM YOK. OĞLUMU BAYRAMDA EVİMDE GÖRMEK İSTİYORUM O KADAR.
VAR MI İTİRAZI OLAN.
HEMDE BU KAFAYLA.
SEVENLERİ SEVDİKLERİ OLAN KATILIR. OLMAYAN KATILMAZ. OTURUR BEKLER. AĞLAMAYAN ÇOCUĞA MEME VERMEZLER.
ÜSTELİK VARLIK BARIŞINDAN, RUSYA VE CONİSTANDANDA PARA ALINDI.
YANİ SAYIN BABACAN DA TAMAM. BANKALAR DA DİZE GELDİ. FAİZ İNDİRME YARIŞINDALAR.
EKİMİ BEKLEMEYE GEREK VAR MI SİZCE?
SAYIN AVUKAT DOSTLARIM SİZİ ÇOK SEVİYORUM. CİDDEN VE SAMİMİ.
ÇÜNKÜ BENİ EZBERLERDEN KURTARAN SİZLERSİNİZ.
VE DE EZBERLERLE YOL ALINMAZ.
SAYGILARIMLA BURHAN İŞCAN
FENOMEN CAHİL HAK VE ONUR SAVAŞCISI YALNIZ KURT-ÇUK.

Bakın hele, genel af artık duyum değil, öngörü değilmiş;  ya ne hazret, sadece Apo denilen hazretin emirleri bekleniyor. Şaka mı bu, alay mı, ne bu? Şimdi bu yorumu tıpkı kanunları yorumlar gibi yazının bütünü içerisinde yorumlayarak yazarın gerçek amacını, ne ifade etmek istediğini anlayabiliriz. Ne diyor işcan; Ekim garanti, söz aldık, ama neden daha erken olmasın ki? Ağustos, eylül gibi yani, Apo zamanında yani 15 ağustosta açıklamasını yapsa idi 20 ağustos genel af, iş tamamdı.Gecikti, ama hala mümkün..

Üstelik para da bulunmuş. Babacan da tamam, her şey tamam arkadaşlar. Burhan abiniz her şeyi ayarladı, bütün gayreti Ekimden önce bu işi gerçekleştirmek. Yoksa Ekimden bir şüphe yoktur.

HUKUĞU HUKUKCULARA BIRAKIN”
HADİ BIRAKTIK (ZATEN DE ÖYLEYDİ. SİZ O ALANDA MÜCADELE EDİP BİZE DESTEK VERCEKTİNİZ. BİZDE KENDİ MÜCADELECİ ALANIMIZDA, KENDİMİE AİT KULVARDA. BUNUN KİME NE ZARARI VAR.)
KİME DUR DEDİK. KİMİN ÖNÜNDEN GEÇTİK.

Hukuk alanını bize bırakmakla lütfetmişsiniz efendim, Allah razı olsun.

Bu yorumu hangi sağduyu ile içimize sindireceğiz, ekim garanti, Apo emrederse Ağustos, hadi bilemedin Eylül. Sorun affın apo’nun emri ile olması değil, buradaki mantık ve verilen mesaj. Yazdıklarını okumadığını düşünüyorum.

22.08.2009

İşcan’ın Pressturk’te çıkan yazısına cevap. İşcana’ cevaplarımız yeni bir sütün açmadan bu yazı altında devam edecek. Cevap vermeye devam edeceğiz çünkü davaya zarar veriyor.

HAYAL TACİRİ

UYDURMA HABERLERLE İNSANLARIN UMUTLARI İLE OYNUYOR

MEYDANI BOŞ SANIP HAYAL KURUP HAYAL SATIYOR

Şu satırlara bakınız:

NİÇİN BOŞ BEKLENTİ?

1-9 Haziran 2009 Habertürk Gazetesi Yazarı Muharrem Sarıkaya yazıyor. “Sayın Köylü’ye lehe karar veren mahkemelerin durumunu sordum. Yargıtaydan rica ettik bu durumu durdurduk” LEHE KARAR VEREN MAHKEMELER DURDURULDU.
2-Yargıtay Başkanı öneride bulunuyor. Öneri malum. Suçsuzluk birinci ağızdan tescilli.

Köylü ne demiş Muharrem Sarıkaya:

Yargıtay’dan rica ettik LEHE KARAR VEREN MAHKEMELER DURDURULDU.

Bu ne? Bu bir cehaletten öte bir şey, söz bulamıyorum söylemek için. Be hey cahil YARGITAY RİCA İLE KARAR MI VERİYOR?

BE HEY CAHİL YARGITAY DAİRE KARARLARI ESAS MAHKEMELERİNİ BAĞLAR MI?

Böyle bir şey olamaz. Hakkı Köylü böyle bir beyanat vermişse o onun köylülüğüdür, Asiye Ceza Mahkemelerini bağlamaz. Ayrıca bu beyanat suçtur, savcılar bu açıklamayı ihbar kabul ederler.

Kaldı ki mahkemeler beraat kararlarına devam ediyor hazret.

İİŞCAN HAYAL KURMAYA DEVAM EDİYOR

6-Bir gün ara ile YARGITAY BAŞKANI HEM KÖŞKE HEM BAŞBAKANLIĞA DAVET EDİLİYOR. “yargıdaki sorunlar görüşüldü” deniliyor gazetelere.
7-Çek Yasasının Çıkmasından başka çare olmadığı söyleniyor bütün siyasilerce

Çek yasasının çıkması çek mağdurlarının sorunlarını çözer mi? Senin hayallerin sende kalsın çek tasarısı karşılıksız çekte cezayı kaldırmıyor iki katına çıkarıyor. Alt komisyonun bir rapor vermiş olması gerekiyor ama daha bu raporu verip vermediğini ve içeriğini bilmiyoruz, kaldı ki alt komisyon raporu bağlayıcı değildir.

SALLIYOR, DESTEKSİZ ATIYOR

 

Varlık barışı ile toplanan para dudak uçuklatıyor. İkincisi yolda.
IMF Türkiye’nin bize ihtiyacı yok diyor. Aslında var hemde çok.
NABUCCO VE RUSYA İLE ENERJİ ANLAŞMASI. IRAKTA AMERİKAN PETROLÜNE BEKÇİLİK İÇİN KÜRT AÇILIM PROJESİ FALAN .

Varlık barışı ile para bulunmuş. Nabucco , Rusya ile enerji anlaşması, yani anlayacağınız Türkiye krizi aştı beyler. Para var, enerji anlaşmaları yapıldı, birde petrol bekçiliğinde gelecek paralar, Türkiye köşe. Artık karşılıksız çeke cezaya gerek kalmadı.

Bütün bunlar uzmanlar tarafından değerlendirilen, tartışılan konular, daha sonuçları alınmamış, yararları ve zararları tartışılıyor. Türkiye’nin petrol bekçiliğini taktirlerinize bırakıyorum. Bütün bu konular İşcan Hazretlerinin boyunu çok aşar. Bu görüşün özü zayıf.

Karşılıksız çeke cezanın ekonomiyi kurtardığı savının kabullenilmesi cezacı anlayışı güçlendirir. Para bulundu(inanmayın) karşılıksız çek sorunu çözüldü savı yanlış bir görüş. Karşılıksız çek ekonomiyi değil alacaklıları koruyor. Adli para cezalarından hazineye giden para devede kulak bile değil. 3167 sayılı kanunun adı ÇEK HAMİLLERİNİ KORUMA…

Babacan ortaya bir laf attı siz de oltaya takıldınız.

“YARI CAHİLLER CAHİLLERDEN DAHA TEHLİKELİDİR”

GELELİM EKİM AYINA

Madem Ekim ayı için söz alınmış tekrar soruyorum o zaman sıkıntı nerde? Herkes keyfine baksın. Hele apo bir açıklasın isteklerini o zaman Ağustos bilemedin Bayrama kadar iş tamam..Boş verin siz çek mağdurları, yatın, keyfinize bakın Burhan abiniz işi bağlamış.

EKİM AYINDA NE OLABİLİR

Zor bir olasılık ama çek kanunu çıkabilir, ama nasıl bir kanun işte bu konuda hayalden öteye elde sağlam bir veri yok. Bu arada kahve kültürü ile bahislere girmek, İşcan ile …yarıştırmak bize yakışmaz. Burası Türkiye, her zaman her şey olabilir, hatta içerdekilerle dışlardakiler yer değiştirebilir…Bize düşen insanların umutları ile oynamak, hayal tacirliği yapmak değil, gerçekleri göstermek ve mücadele yolunu aydınlatmaktır.

BİZ HAYAL ÜRÜNÜ YORUMLARLA İNSANLARIN PASİFİZE EDİLMESİNE, UMUTLARI İLE OYNANMASINA KARŞI DURUYORUZ.

DİLERİM VE UMARIM EKİMDE HAPİSTEKİ ÇEK MAĞDURLARI VE KAÇAKLAR ÖZGÜRLÜKLERİNE KAVUŞURLAR.

 

 

 

 

8 Responses to “APO EMREDERSE AĞUSTOS YA DA EYLÜL GENEL AF!”

 1. ayse Says:

  hani aff nerde kaldı peki ağustos gecti eylülde ama yook yok yeter bıktık artık bi açıklama istiyoruz umutlarımız kararıyor

 2. gamze Says:

  cezaevlerindeki 118 bin insanımız cıkarılacak afla topluma kazandırılmalı. af cıkmalı. http://www.afistiyorum.com

 3. serkan Says:

  afff ıstıyoruz onca mahsum olanlar var.af cıkarsa barısta olur benceee…

 4. emre Says:

  af istiyoruz bayram gelmeden af gelsin

 5. ele Says:

  lütfen af çıksın sevdiimi özledim bir çare bulun dağdan inen terörsti bıraktınız bizim sevdiklerimizide bırakın bayramda sevinelim afffffffffffffffff istiyoruz

 6. rahmiofluoglu Says:

  TOPLANIYORUZ
  İKİNCİ TAKSİM TOPLANTISI

  TAKSİM TOPLANTISI
  KONU: KARŞILIKSIZ ÇEK DAVALARI, İFLASIN ERTELENMESİNDE HUKUKSAL SORUNLAR

  TOPLANTI YERİ: ERESİN TAXİM HOTEL

  Adres: Topçu Caddesi 34 Taksim 34437 Istanbul, Turkey
  Telefon: 00 90 (212) 256 08 03 TARİH: 15 EKİM 2009 PERŞENBE
  SAAT: 14.00

  ÖZET TOPLANTI GÜNDEMİ

  KARŞILIKSIZ ÇEK DAVALARI, MECLİSTE BEKLEYEN ÇEK TASARISI

  İFLAS ERTEMELEMEDE HUKUKSAL SORUNLAR

  KOSİAD KÜÇÜK ORTA SANAYİCİ İŞ ADAMALARI DAYANIŞMA DERNEĞİ

  İletişim : Yeşim Turan 0212 876 89 00 Tlf.0212 876 93 70 Fax.
  TOPLANTIYA KATILACAKLARIN İRTİBAT KURARAK TEYİD ETMELERİ GEREKMEKTEDİR

 7. Su Tav Says:

  Sayın Rahmi Ofluoğlu bey bizler derneğimizin kurulmasını bu derneğin ailelerin yaralarını sarmakta öncülük etmesini istiyoruz.Sizide yanımızda görürsek çok sevineceğiz.Umarım tüm menfaat ve çıkar duygularının karşısında durarak ,bu isteğimize kaytsız kalmaz örgütlenmemize yardımcı olursunuz.

  SEVGİLER

  • rahmiofluoglu Says:

   Eylül sonu, yetişmez ise ekim başı zor durumdaki firmalarlarla bir toplantı düzenleyeceğiz. Toplantıya 400 kadar firma davet edilecek. Bu toplantının amacı bir dayanışma platformu oluşturmak ve bir kobi dayanışma derneği kurmaktır.Bu toplantı yeri ve tarihi bloglarda duyurulacaktır.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: