EN SON DURUM

KARŞILIKSIZ ÇEK MÜCADELESİ NASIL TEKRAR BAŞARILI VE ETKİLİ HALE GETİRİLİR?

 ÖNCE VAR OLAN OLUMSUZLUKLARI TESBİT EDELİM.

 KARŞILIKSIZ ÇEK KONUSUNA YER VEREN BLOGLARDA VE SİTELERDE SEVİYE SON DERECE DÜŞTÜ. DÜŞÜNCENİN YERİNİ BEDDUA VE KÜFRE VARAN YAZILAR ALDI. BURHAN İŞCAN ŞEKERE BEDDUA EDİYOR, ŞEKER BURHAN İŞCANA, BUNUN NERESİ DÜŞÜNCE? BU BLOG DAHİL, BLOGLARIN VE SİTELERİN BEDDUA VE KÜFÜRLERE YER VERMESİ YANLIŞ BİR DAVRANIŞ OLDU,BEN ÖZELEŞTİRİ YAPIYORUM. BURHAN İŞCAN BAŞLI BAŞINA BİR FENOMEN; KENDİSİNİ HUKUK FİLOZOFU OLARAK GÖRÜYOR, YARATTIĞI BİLGİ KİRLİLİĞİ İLE KARŞILIKSIZ ÇEK MAĞDURLARI MÜCADELESİNE ZARAR VERİYOR. SON GAFI İLLEGAL DERNEK KURMA ÖNERİSİDİR. BU ÖNERİSİNE BEN ADMİNİN BLOG’UNDA CEVAP VERDİM VE ŞÖYLE DEDİM:

İllegal dernek ifadesi çok cesur ve son derece de yanlış bir ifade. İllegal yasa dışı, yasalara muhalif anlamında İngilizce, latin kökenli bir sözcük. Legal hukuk, yasa anlamında, illegal bunun tam tersi anlamdadır. Dernek kurmak sıfır maliyete yakın bir iş. Dernek kurmak için önceden izin almaya gerek yoktur, bir araya gelecek en az 7 kişi bir tüzük hazırlayarak ve ilgili yerlere bildirimde bulunarak dernek kurulmuş olur. ÇOK HAKLI BİR DAVAYI İLLEGAL SÖZCÜĞÜ İLE BİR ARAYA GETİRMEK OLSA OLSA BİLGİSİZLEKTEN KAYNAKLANMAKTADIR. BURADA KÖTÜ NİYET ARAMAK YANLIŞTIR. HUKUKU LÜTFEN HUKUKUÇULARA BIRAKINIZ.

GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ YAZIDA İLLEGAL DENNEK İFADESİNİN YASADIŞI, YASALARA KARŞI DERNEK ANLAMINA GELDİĞİNİ YAZIYORUM. BURHAN İŞCAN İSE AYNI BLOGDA BANA CEVAP VERİRKEN YAZININ İLLEGAL SÖZCÜĞÜNÜ AÇIKLAYAN BÖLÜMÜNÜ ALMIYOR SADECE SON BÖLÜMÜ ALIYOR, ŞÖYLE:

ÇOK HAKLI BİR DAVAYI İLLEGAL SÖZCÜĞÜ İLE BİR ARAYA GETİRMEK OLSA OLSA BİLGİSİZLEKTEN KAYNAKLANMAKTADIR. BURADA KÖTÜ NİYET ARAMAK YANLIŞTIR. HUKUKU LÜTFEN HUKUKUÇULARA BIRAKINIZ.” “bir araya gelecek en az 7 kişi bir tüzük hazırlayarak ve ilgili yerlere bildirimde bulunarak dernek kurulmuş olur.” SİZE BIRAKIYORUM SAYIN ÜSTAD. “NİCK” lerin arkasına sığınmış 150.000 kişi içinden 7 kişi bulun kafamı kazıtıp gezeceğim. Ne zamandan beri bu yedi kişiyi pardon altı kişiyi arıyorum. Bilgisizlik bu altı kişinin vasfı ile alakalıdır. Varmı bu vasıfta 6 kişi. Bilgi her yerde var sayın üstad. Bilgisayar kullanıyorum. Hukuk net de de var. “dernek” sözüyle girdiğinizde her yerde var. ÖNEMLİ OLAN İLGİ DİR BİLGİ DEĞİL. Dün akşam bana Eskişehir li bir hanım telefon ediyor. Eniştesi hapismiş. 3 yeğenine o bakıyormuş. Ve bana emir veriyor. Affı çıkart diyor. Eniştesini hapse ben soktum ya. Emir veriyor sen başkansın gitmek zorundasın “.

 GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ YAZIMDAN İLLEGAL SÖZCÜĞÜNÜ AÇIKLAYAN BÖLÜMÜ ALMAYARAK KENDİ CAHİLLİĞİNİ GİZLEMEYE ÇALIŞMIŞ.

KARŞILIKSIZ ÇEK MÜCADELSİNİN İKİ HEDEFİ VARDIR; PARLAMENTO VE YARGI. BU İKİ HEDEFTE MÜCADELEDE BAŞARIYA ULAŞMAK İÇİN ÖNCELİKLE BİZE GEREKLİ OLAN BİLGİDİR, KALABALIKLAR VE ZOR DEĞİLDİR. YARGIDA BAŞARILI BİR MÜCADELE VERMEK İÇİN YARGI KURUMUNU İYİ TANIMAK GEREKİR, BURADA LAFAZANLIKLA HİÇBİRŞEY ELDE EDİLEMEZ. BEN KARŞILIKSIZ ÇEK KONUSUNDA KİTAP HAZIRLADIĞIMIZI YAZDIM; BURADA HEDEF YARGIDA VERİLECEK MÜCADELEYE KATKI YAPMAKTI. BİZ BU KİTABI ASLİYE CEZA HAKİMLERİNE VE SAVCILARA ÜCRETSİZ DAĞITACAĞIZ. KİTABA BİLGİ VE BELGELERLE DESTEK İSTEDİK, PARA İSTEMEDİK, AMA ÖYLE BİR EYLEM VE BİLGİ KARARTMASI YAPILIYORKİ İNSANLAR KİTAPTA NE OLUYOR, BURHAN İŞCAN 20 AĞUSTA TAMAM DİYOR, NEDİR BU GEREKSİZLİK DİYE DÜŞÜNMÜŞTÜR.

 BAKINIZ BURHAN İŞCAN KARSİLİKSİZCEK.WORDPRESS DE YAZDIĞI ,YUKARIYA AKTARDIĞIMIZ YAZIDA NİCKLERİNİN ARKASINA SIĞINMIŞ YÜZELLİBİN İNSAN DİYOR. KENDİNİ YÜREKLİ, ONLARI KORKAKLIKLA SUÇLUYOR.

BURHAN İŞCAN’A VERDİĞİM DESTEKTEN ÖTÜRÜ ÖZÜR DİLİYORUM. BUNDAN BÖYLE BU BLOGDA HİÇBİR KÜFRE VE BEDDUAYA YER VERİLMEYECEKTİR. BURHAN İŞCAN İLE HİÇBİR ŞEKİLDE POLEMİĞE GİRİLMEYECEKTİR. KENDİSİNE CEVAP VERİLMEYECEKTİR. KURULMASI DÜŞÜNÜLEN DERNEĞİN BAŞKANI DURUMU MÜSAİT BİR MAĞDUR OLMALI, BİZ HUKUÇULAR DESTEK OLMALIYIZ. ADMİN’İN BAŞKANLIK ÖNERİSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM.

YAPILACAK ÇOK ŞEY VAR; ÖNCELİKLE BİLGİ VE EYLEM KİRLİLİĞİ YARATMAMALIYIZ.

NOT:BU YAZIYI ACELE VE SINIRLI ZAMANDA YAZMAK ZORUNDA KALDIM. DEVAMINI YAZACAĞIM. İLK YAZI YARGIDA VERİLECEK MÜCADELE KONUSUNDA OLACAK. BENİM BİR ÖNERİM VAR:

BURHAN İŞCAN KONUSUNU TARTIŞMAYALIM, BURHAN İŞCAN VE YANDAŞLARI BİLDİKLERİ YOLDA DEVAM ETSİNLER, DOĞRU GÖRDÜĞÜMÜZÜ DESTEKLERİZ, YANLIŞI SÖYLERİZ. BİZ HİÇ KİMSENİN ÖZGÜRLÜĞÜNE KARIŞAMAYIZ.

8 Responses to “EN SON DURUM”

 1. ERKAN Says:

  Burhan bey. Sizinle acil olarak görüşmek isterim.Ankarada bu konu ile ilgili kullanabileceğimiz bir OFİS hazır.Maddi olarak da elimden geleni yapmaya hazırım.Size ihtiyacımız var..

 2. seker765 Says:

  önemli değil hocam…kişi kendini bilir zaten…size de sıkıntı yarattı isem özür dilerim…

 3. tarık Says:

  RAHMİ BEY SİZ BİLİRSİNİZ BİZLERİ ORGANİZE EDİN TOPLANALIM…YOKSA HÜKÜMETİN ELİNE KALSAK HAPI YUTTUK BUNLAR VALLA EKİMDEDE KANUN ÇIKARTMAZ..BU HÜKÜMETDE PARALIDAN YANA KAÇ TANE VEKİL ARADIM DİYOLAR ALACAKLILAR NE OLACAK DEDİM ONLARI İCRA DAİRELERİNDEN DENETLEYİN YOK TEFECİLERE AYIP OLUR….TERÖRİSTTEN ZOR DURUMDAYIZ EVE GİDEMİYORUZ HABİRE KAÇIYORUZ

 4. tarık Says:

  RAHMİ BEY AYŞE HANIMINDA DEDİĞİ GİBİ SEN BİLİRSİN BİZLERE YARDIMCI OL ÜZERİMİZE DÜŞENİ SÖYLE EKİMDE TOPLANTI İÇİN GAZETEYE İLAN VERELİM MAHALLESİNE BAZ İSTASYONU KURULAN MAHALLELİLER BİZDEN KALABALIK TV LER FAZLA HABER YAPMIYOR…

 5. AYŞE Says:

  SN RAHMİ BEY LÜTFEN VE LÜTFEN EN ACİLLL NE YAPILMASI GEREKİYORSA ARTIK YAPALIM BİZLERİN DURUMU MÜSAYET DİĞİL ORTALARDA ÇOK DOLAŞMAYA, FARE GİBİ SIKIŞTIK KALDIK İYİ BİR ORGANİZASYONDA BİZLERİNDE YAPABİLECEĞİ BİR GÖREV MUTLAKA ÇIKAR HADİ NE YAPILACAKSA YAPALIM BİZE AKIL OLUN EL OLUN

 6. rahmiofluoglu Says:

  SAYIN ŞEKER,
  BURHAN İŞCAN HAKKINDAKİ YAZILARINIZ HER FIRSATTA SİLİNECEKTİR. BİLDİĞİNİZ BAŞKA KONU VARSA YAZABİLİRSİNİZ.

 7. rahmiofluoglu Says:

  BURHAN İŞCAN HAKKINDAKİ YAZILARINIZ HER FIRSATTA SİLİNECEKTİR. BİLDİĞİNİZ BAŞKA KONULARDAKİ YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ.

 8. Mehtap Says:

  Sn. Ofluoğlu,

  “ÇOK HAKLI BİR DAVAYI İLLEGAL SÖZCÜĞÜ İLE BİR ARAYA GETİRMEK ”

  Çok yerinde ve doğru bir ifade.

  Bu haklı davaya Sn. adminin blog sayfası üzerinden destek vermeye çalışanlardanım.

  Sizin de ifade ettiğiniz gibi hukuku hukukçulara bırakmak ve yargıyı iyi tanımak gerekiyor. İşte bu nokta da şahsınıza büyük görev düşüyor. Sn. adminin önerdiği ve blog yazar ve okurları tarafından da onaylanan başkanlığınıza yönelik öneri, yargıyı iyi tanıyan bir hukukçu olmanız nedeniyle önerinin önüne geçmiş bir zorunluluk doğurmuştur.
  Düzeysiz atışmaların bir kenara bırakılması ve oluşuma konsantre olunması, bu haklı davayı görev bilinciyle sahiplenmiş her üç blogunda ortak fikridir sanıyorum. Hedef ve izlenecek yol belirlenmiştir. Koordinasyonun bozulmasına izin vermeden bu yol üzerinden ilerlenmelidir. Destekleriniz ve duyarlılığınız için teşekkür ederiz.
  Adminimizin bir sözü vardır;
  “Birlikte başaracağız”

  Mehtap
  http://www.karsiliksizcek.wordpress.com


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: