BURHAN İŞCAN

Posted in Genel. 4 Comments »

4 Responses to “BURHAN İŞCAN”

 1. Bir web sitenizmi var ziyaretçiniz yok denecek derecede az ve kimse gelmiyor mu? Says:

  Bir web sitenizmi var ziyaretçiniz yok denecek derecede az ve kimse gelmiyor mu?
  Web sitemiz sayesinde sitenize hit sağlamaya ne dersiniz?

 2. Murat YALÇIN Says:

  Sayın Av. Rahmi OFLUOĞLU
  Sitenizde Sayın Burhan İŞCAN için yazdığınız yazını okudum..
  Bilgili olmaktan önce ‘adam’ olmak bir asalet ifadesi olmalı.. Tabiatıyla böyle bir insanın bu meziyetinin yanında bilgili de olması da pek güzel bir hususiyet.. Sizin ifadelerinizden tarzınızı, tecrübenizi, tevazu ve bilginizi zevkle takip ediyor ve istifade ediyoruz..
  Bir eleştirinin kırmadan, incitmeden nasıl yapıldığını, eleştirilen kişinin nasıl değerli hale getirildiğini bir ders gibi göstermişsiniz..
  Yukarıda ki yazımda da yazdığım üzere bizler talihsiz fakat vasıflı insanlarız, acıklı hikayemizin kadersiz kahramanlarıyız.. Hayatımız bir gizli roman.. Bilfarz birimizin hayatı TV dizisi yapılsa inanıyorum ki bizim insanlığımızı herkes hüzünle takdir edecektir..
  Hal böyle iken bazı noksan ve maksadımız dışı ifadelerden dolayı bir kaç arkadaşımızın hiç te hoş olmayan münakaşalarına şahit oluyoruz..
  Buna hemen son verilmelidir..
  Ümid ediyorum eleştirilerinize Sayın İŞCAN hak verecek, bu platformlarda olur olmaz eleştiri yaptıklarını zanneden, bilerek/bilmeyerek ‘TAKBİH'(karalama)yapan ve sakin düşünmeyi ve yazmayı bilmeyen arkadaşlarımız da yazılarınızdan istifade edeceklerdir..
  Allah’tan sağlık ve başarılar dilerim..
  Saygılarımla
  Murat YALÇIN

  İzninizle çek mağduru arkadaşlarıma hitaben yazmak istiyorum..

  Sevgili meslektaşlarımız, kader arkadaşlarımız..
  (Esnaf, Tüccar, İşadamı, Sanayici, SM Erbabı Mühendis-Mimar, Avukat, Doktor, Yönetici hasılı bir şekilde mal ve hizmet üretimi yapan işveren ve Yöneticiler)
  Sizler bu ülkenin maddi-manevi kalkınmasında, inşasında onurlu bir görev üstlenmiş başta aileleriniz olmak üzere halka halka çevrenize ve ülkenize hizmet etmiş kahramanlarsınız.. İçinde bulunduğumuz durum bu gerçeği asla değiştiremez.. Aramıza sızmış veya var kabul edilen dolandırıcı ve üç kağıtçılarda değerimize gölge düşüremez..
  Ben 1980 den beri iş hayatımda şerefimle mücadele ettim.. Son 7 yıldır üretime de girdiğim işlerimden ve mücadelemden ötürü evime ve çocuklarıma tek kuruş dünyalık taşımadım.. Hatta işveren olmadan önce elimde avucumda aileme yetecek birikimlerimi de tamamen yitirdim..
  Evet borçlu olmaktan utanıyorum, bu benim utancım, ahlakım.. Ama şerefsizce bir şey yapmadığım için de aksine şerefli, onurlu bir insan olduğumu hissediyorum.. Kim bilir şerefli olmak bütün bu ızdıraplara adım adım yaklaştığımızda çalmamak, çırpmamaktır.. Yani son kuruşuna kadar işine, işyerine tüm varlığını, sağlığını feda eden, tıpkı öleceğini bilerek kaçmak ve cepheyi terk etmek yerine son kurşuna kadar vuruşan isimsiz kahramanlarız bizler..

  “Hakir olduysa millet şanına noksan gelir sanma,
  Yere düşmekle cevher sakıt olmaz kadr u kıymetten..”
  ..
  “Değildir şîr-i der-zencire töhmet acz-i akdamı,
  Felekte baht utansın bi-nasib- erbab-ı himmetten..”

  *zincire vurulmuş aslanı hareketsizliğinden dolayı küçümsemek uygun değildir. vatanseverlerin de kısmetsizliği onların suçu değildir. bu kaderin suçudur, kader utanmalıdır.

  Namık Kemal bu beyitte vatan yolunda mücadele edenlerin başına gelen olumsuzlukları onlara değil kadere mâl etmektedir.

 3. BURHAN İŞCAN Says:

  Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anlayabileceği kadardır.(MEVLANA)

  İŞCAN BUYUR. SAHNE SENİN.. BEN ANKARADA OLMAYACAĞIM. GÖRELİM NE YAPIYOSUN.BABAM YAŞIMDA ADAMSIN.BIRAK BAŞKANLIĞI LİDERLİĞİ, İNSANLARIN İÇİNE FSAT BİLE SOKTUN.AMA BU ORGANİZASYONA BİŞİ OLMASIN DİYE ŞİMDİLİK SUSUYORUM. ÇARŞAMBA GÜNÜ GÖRÜŞÜRÜZ.

  Jenardi

  Ncdt dedi ki…
  burhan işcan bey hangi yorumlarınız bu blogda yayınlanmadı veya silindi de gidip başka bloglarda tabiri gereği dedikodu yapıyorsunuz cevabım yayınlanırsa? diye yorumlar yapıyorsunuz yorum saatlerineze bakın yakışmıyor..!!

  Adsız dedi ki…
  sn arkadaşlar

  şunu bi kere hepimiz anlamalıyız…burda lider falan yok ve olamaz…burda her kesim den insanın bir araya geldikleri bir topluluk var…ve bu topluluğun bir lidere ihtiyacı yok burda herkes iş adamı ve aklı kendisine yatiyor bi organizatöre ihtiyaç vardı ve bu oldu emre başından beri bu işi gayet güzel götürdü ve götürüyor….

  eksik kalın inşallah sayın “SÖZDE BAŞKAN” eksik kalın gerçekten…çünkü artık siz davaya zarar veriyorsunuz…bunun doğruluğunu hepbirlikte 20 ağustos da göreceğiz..
  altını çizerek şunu söylüyorum ki bu mağdur insanlarla oynadığınız artık son bulacak ve 20 ağustosta bende yaptığım çalışmalarımın neticelerini buradan açıklayacağım…işte o zaman sizin tabirinizle “şapka düşecek ve kel görülecek”
  sayın işcan yeter artık…anladınız siz diye umuyorum…saygılar seker765

  ÖNCE ÜSLUBUNU DEĞİŞTİR. BÜYÜKLERİNLE KONUŞMAYI ÖĞREN.
  BELLİ Kİ BU KONUDA AİLE TERBİYEN EKSİK. BU ÜSLUPLA BİRİLERİNE BİR ŞEY ANLATAMAYACAĞIN BELLİ. BU YÜZDEN SADECE GÖRÜNTÜ OLDUN VEYA YAZILARINLA SABOTAJCI.
  SENİ DESTEKLEYENLERE GELİNCE;
  BENİM ÇOKTANDIR ÇEK PROBLEMİM YOK.
  BENİM ZORUM SİSTEMLE. ASLINDA SİZİN DE SORUNUNUZDA SİSTEMLE. BENİ ELEŞTİRİP TE MEYDANLARDA SADECE BOY GÖSTERMEKLE, SİSTEMİ AYAKTA TUTANLARI ALKIŞLAMAKLA KENDİNİZİ ÖLDÜRÜR SİSTEMİ YAŞATIRSINIZ.
  BU ANLAYIŞINIZI MUHAFAZA EDİN.(SADAKALAR KAZANIRSINIZ)
  “İNSANLAR LAYIK OLDUKLARI ŞEKİLDE YÖNETİLİR”(HZ. MUHAMMED. S.A.V.)
  AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFINA BAKILMAZ.(ATASÖZÜ)
  BANA LAFLA DEĞİL, İŞLE TENKİT YAPIN.
  ÇIKIN MEYDANLARA, BİRİLERİNİ MUHATTAP ALIN. İKTİDARDAN DA YASA İÇİN SÖZ ALIN. OZAMAN BANA İSTEDİĞİNİZİ SÖYLEYİN. TELEVİZYONLARDA BİRKAÇ DAKİKA GÖRÜNMEK MARİFET DEĞİLDİR. ANKARA’YA DA BU MAKSATLA GİTMİYORMUSUNUZ?
  ARTİSLİK YAPIN KAMERALAR ÖNÜNE DAHA ÇOK ÇIKARSINIZ.
  ANKARADA EN YÜKSEK BİNANIN ÜSTÜNE ÇIKIN. BEN KENDİMİ AŞŞAĞIYA ATIYORUM DİYE BAĞIRIN DAHA ÇOK BASIN TOPLARSINIZ. BASINLA BU İŞİ HALLEDECEĞİNİZE İNANIYORSANIZ TABİ.
  İÇİNİZDE VAR MI BÖYLE BİR BABAYİĞİT.

  “ burda lider falan yok ve olamaz” NEDEN VE SEN KİMSİN? NASIL ÇÖZÜLECEK MESELEN. OZAMAN ÇÖZÜMÜ DE SÖYLEDE HERKES BİLSİN. ZİRA BURASI BİLGİ PAYLAŞIM SİTESİ…HARİÇTEN GAZEL OKUMA SİTESİ DEĞİL.
  DEDİĞİM GİBİ BENİM ARTIK ÇEK SORUNUM YOK.
  SORUN SİZLERİN.
  ÇÖZMEK DE SİZLERİN.
  BANA AKIL VERECEĞİNİZE O AKLI KULLANIN VE SORUNUNUZU ÇÖZÜN.
  BENİM ÇÖZEMEYECEĞİM AÇIKCA BELLİ OLDU.
  BENDEN DAHA YETENEKLİ OLDUĞUNU İDDİA EDENLERE, BU SİTEDE BOZGUNCULUK YAPMAK İSTEYENLERE SÖYLÜYORUM.
  İSPAT EDİN KENDİNİZİ.
  TÜKÜRMEK ÇOK BASİTTİR. YALAMAK MİDE İSTER.
  TÜKÜRDÜĞÜNÜZÜ YALAMAK ZORUNDA KALMAYIN. KURTARIN ONURUNUZU.
  ASKER ARKADAŞI TAVRIYLA “İŞCAN SANA BIRAKTIM” TAVIRLARIYLA MEYDAN OKUNMAZ. İŞ GÖSTER. ONURUNU ŞEREFİNİ KURTAR.
  BİZDE GÖRELİM AB-I HAYAT AKTIĞIN EJDERHADAN (ŞAİR BURDA PARKLARDA AĞZINDAN SU FIŞKIRAN EJDERHA HEYKELLERİNE ATIF YAPMIŞTIR)
  TERBİYESİZLİĞİ MAZUR GÖRMEK DE BENİM ŞİARIM DA YOKTUR. MAZUR GÖRENLERİNDE YANIN DA OLAMAM.
  “BURHAN İŞCAN’IN ZORU SİSİTEMLEDİR” MÜCADELESİNİ DE BAŞKA SİSTEM MADURLARIYLA SÜRDÜRECEKTİR. YANINIZDA OLMAM GİBİ BİR ZORUNLULUĞUM DA YOKTUR.
  ASIL SİZE BAŞARILAR. BURHAN İŞCAN.

 4. BURHAN İŞCAN Says:

  TEŞEKÜRLER RAHMİ BEY.;
  Sorunun çözümünü zamana bırakmak en güzeli olacak galiba. Zira; sizin de bir çok yazınızda belirttiğiniz gibi önce bu insanlar suçsuz olduklarını bilmiyorlar ve davalarına inanmıyorlar.
  AF kavramı, suçluluk psikosu iyice yerleşmiş. bunu söküp atmak imkansız.(Mevlana)
  Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anlayabileceği kadardır. Çok doğru.
  SİZİNDE BELİRTTİĞİNİZ GİBİ beni eleştirenlerin dediğini yapacağım bırakacağım.
  bana verdiğiniz destek için teşekkür eder saygılar sunarım. burhan işcan


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: