KARŞILIKSIZ ÇEK KONUSU NE OLACAK, NE YAPMALI?

AŞAĞIDAKİ SORULARA YORUM VE CEVAPLARINIZI BEKLİYORUZ. YORUM VE CEVAPLARINIZI YORUMLAR BÖLÜMÜNDE YAYINLAYABİLECEĞİMİZ GİBİ YAZAR OLARAK DA YAYINLAYABİLİRİZ.

KARŞILIKSIZ ÇEKE ADLİ PARA CEZASI, YANİ HAPİS KALKACAK MI?

ÇEK KANUNU TASARASI TBMM GÜNDEMİNE NE ZAMAN GİRECEK?

ÇEK KANUNU TASARISI SORUNU ÇÖZÜYOR MU, AĞIRLAŞTIRIYOR MU?

MECLİSE YÖNELİK EYLEMLERDEN NE BEKLENİYOR?

BUGÜN, HABER SİTELERİNE, BLOGLARA ULAŞMAYAN BİRÇOK MAHKEME BERAAT KARARI VERİYOR VE 10. CEZA DAİRESİNİN ONAMA KARARINA RAĞMEN MAHKEMELER BERAAT KARARINA DEVAM EDİYOR.

SİZCE ÇÖZÜM YARGITAY CEZA GENEL KURULU MU?

BERAAT VEREN ASLİYE CEZA MAHKEMESİ SAYISININ ÇOĞALMASI İÇİN NE YAPMALI? SİZCE ASLİYE CEZA MAHKEMELERİNİN HAKİMLERİ KONUYA YETERİ KADAR HAKİM Mİ? BU HAKİMLER BAŞTA AKADEMİSYENLER OLMAK ÜZERE YAZILANLARI TAKİP EDİYORLAR MI?

KİTAP HAZIRLIĞI

KARŞILIKSIZ ÇEK KONUSUNDA, BU KONUDA YAZILAN MAKALELERİ, HABERLERİ, ÖYKÜLERİ İÇERECEK BİR KİTAP HAZIRLANMASI ETKİLİ OLUR MU? BÖYLE BİR KİTAP HAKİMLERE, MİLLETVEKİLLERİNE, YÜKSEK YARGI ÜYELERİNEGÖNDERİLSE ETKİLİ OLUR MU?

HÜKÜMETİN ÇEK KANUNU TASARISINDAN ADLİ PARA CEZASINI KALDIRACAĞINI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

HÜKÜMET ÇEK KANUNU TASARISINDA ADLİ PARA CESAZINI KORUYARAK MEVCUT KARŞILIKSIZ ÇEKLERE, HAPİSTE OLANLARA VE KAÇAK OLANLARA AF GETİRMESİNİ BEKLİYOR MUSUNUZ?

MECLİSİN BİR AF ÇIKARACAĞINI DÜŞÜNSEK ACABA BUNUN ŞEKLİ VE KAPSAMI NE OLACAKTIR?

a)    CEZALARI KISMEN AFFETMEK,

b)    CEZALARI TAMAMEN AFFETMEK,

c)     CEZALARI ERTELEMEK

BUNLARDAN HANGİSİNE KATLIYORSUNUZ, KATILMIYORSANIZ NASIL BİR AF BEKLİYORSUNUZ?

HÜKÜMET NEDEN AF ÇIKARACAK SİZCE?

a)    MAHKEMELER VE YARGITAY İŞİN ALTINDAN KALKAMIYOR, HAPİSHANELERDE YER YOK, BU NEDENLE,

b)    HÜKÜMET KARŞILIKSIZ ÇEKE HAPİS CEZASINA KARŞI OLDUĞU, AB KRİTERLERİNİ SAVUNDUĞU İÇİN AF ÇIKARACAK.

KARŞILIKSIZ ÇEKE HAPİS CEZASINA KARŞI MÜCADELEDE EN FAZLA ETKİLİ OLANLAR.

a)    PROF.DR. ADEM SÖZÜER,

b)    PROF.DR. HAYRİ DOMANİÇ,

c)     BLOGLAR VE WEB SİTELERİ,

d)    AVUKATLAR,

e)    ÇEK MAĞDURLARININ EYLEMLERİ (ÇEK MAĞDURLARI BİLEŞENİ)

f)      BASIN VE TELEVİZYONLAR,

KARŞILIKSIZ ÇEK EYLEMLERİ

KARŞILIKSIZ ÇEK EYLEMLERİ ETKİLİ Mİ?

EYLEM HESAPLARI DOĞRU YAPILIYOR MU?

EYLEMLERİN BASINDA ÇIKMASI TEK BAŞINA YETERLİ Mİ?

EYLEMLERDE VERİLEN MESAJLARIN ETKİNLİĞİ Mİ DAHA ÖNEMLİ?

EYLEMLERİN İKİ BAŞLI OLMASININ ETKİLERİ NELER OLABİLİR? İKİ BAŞLILIK ENGELLENEBİLİR Mİ? ENGELLENEMEZ İSE GÖRÜNTÜNÜN BOZULMAMASI İÇİN NE YAPILABİLİR?

KİTAP

KARŞILIKSIZ ÇEK KONUSUNDA HAZIRLANACAK KİTAP İÇİN ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUZ. KİTAP 20 AĞUSTA BASIMA GİRECEK, BU SÜRE İÇERİSİNDE KATKILARINIZI BEKLİYORUZ.

ELİNİZDE MEVCUT BİLGİ VE BELGELER

a)    MAHKEME KARARLARI,

b)    MAKALELER

c)     KENDİNİZE VEYA YAKINLARINIZA AİT KONUYA İLİŞKİN ÖYKÜLER,

BURHAN İŞCANI CEVABINI                   http://hukukro.wordpress.com       OKUYABİLİRSİNİZ

4 Responses to “KARŞILIKSIZ ÇEK KONUSU NE OLACAK, NE YAPMALI?”

 1. ayhankartal Says:

  abiler saat gecenın 2 sı hala bılgısyarın basında o yorum bu yorum okuyorum suan aılemden 5 aydır uzaktayım buaksam bulundugum ılcede ınsaat muhendısı bı arkadsı daha cek yuzunden polıs ıcerı almıs duydum cok uzuldum sızden rıcam bu yasa kesın cıkacakmı cıkmayacaksa yurt dısına cıkmya calısacagım bılgı verırsenız sevınırım tşklr

 2. BURHAN İŞCAN Says:

  LOBİSEL FAALİYETLERDE 3.DESTEK

  BU GÜN HEM ONURLANDIM, BİR O KADAR DA UTANDIM.

  “SAYIN İŞCAN ÖNCE HASİP KAPLAN SONRA GENEL AF,SİZ KİMİN SEMPAZİTANISINIZ.”
  1-HAK ARAMAK İÇİN SEMPAZİTAN OLUNMUYOR. AKP İLEDE, CHP İLEDE, MHP. İLEDE, DTP İLEDE GÖRÜŞTÜM. ŞİMDİ HEPSİNİN SEMPAZİTANI MI OLDUM
  2-DEMOKRASİ SEMPAZİTANIYIM DOSTUM VE İLKEL DEMOKRASİ KAVRAMLARI İLE DAYATMACI ZİHNİYETLE YOLSUZLUK EKONOMİSİ POLİTİKALARI YAPAN HER PARTİYE DÜŞMANIM. BUNU YAPMAYAN PARTİ VARSA Kİ YOK, OLSAYDI SEMPAZİTANI OLURDUM. BEN ONURUM İÇİN SAVAŞIYORUM DOSTUM. BU YÜZDEN YOLSUZLUKLARLA MÜCADELE EDİYORUM. ESKİŞEHİR AĞIR CEZALARDA BU YÖNLÜ DAVALARADA GİRİYORUM. YANİ SENİN SOSYAL GÜVENLİK HAKLARINA TECAVÜZ EDİP LÜKS HAYAT YAŞAYANLARIN HAYATINI KARARTIYORUM.

  benim uğraştığım sorunların da ortak paydası buna dayanmaktadır. YOLSUZLUK EKONOMİSİ POLİTİKALARI
  yani çoklu uğraş tek uğraşa dönmüştür. o zaman düşman taraf ta tektir. hedef bellidir.
  dostları ayrım yapmadan çoğaltmak meseleyi anında çözer. hasip kaplana teşekkür etti, bankalara fazla yükleniyor, bağımsız yargı yok diye yargıtaya saldırıyor başımıza iş açacak safsatalarıyla geçirecek vaktim veya vaktimiz yok. hedef ve amaç belli.

  BU GÜN SAAT 13.40 DA BİR TELEFON ALDIM. ARAYAN YURT PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISIYDI.

  DAHA ÖNCEKİ YAZILARIMDA BELİRTMİŞTİM. BİR AKŞAM STAR TV. DE ARENA PROGRAMINDA YURT PARTİ GENEL BAŞKANI SAYIN SADETTİN TANTANI SEYRETMİŞ VE DEMİŞTİM O ZAMAN İŞTE ARADIĞIM İSMİ BULDUM.
  YANİ İNSANLARIMIZIN KANINI EMEN DÜZENİN İSİM BABASI SADETTİN TANTAN’DIR. VE BAKANLIĞI DÖNEMİNDE DE BAŞDÜŞMANI.
  KENDİLERİ YAZILARIMI DEVAMLI TAKİP EDİYORLARMIŞ. BU DURUMDAN ÇOK ONURLANDIM. LAKİN;
  BUNU YAPMAYAN PARTİ VARSA Kİ YOK, OLSAYDI SEMPAZİTANI OLURDUM. BEN ONURUM İÇİN SAVAŞIYORUM DOSTUM. BU YÜZDEN YOLSUZLUKLARLA MÜCADELE EDİYORUM.
  GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ EN BÜYÜK DOSTUMUZU UNUTMUŞTUM. BU UTANCI YAŞADIM BU GÜN.
  UTANDIM DOSTLARIM; EN BÜYÜK MÜTTEFİKİ SARFI NAZAR ETMEKTEN.
  SAYIN TANTAN’IN DEVLET ADAMLIĞINI BİLMEM ANLATMAMA GEREK VARMI. ŞİMDİDE SİYASETTE SÜRDÜRÜYOR HAK VE ONUR SAVAŞINI.
  ARTIK ÜNVANIMI DEĞİŞTİRİYORUM. UNUTKAN KURT YAZACAĞIM İSMİMİN SONUNA. YALNIZ OLDUĞUNU SANAN UNUTKAN KURT.
  OLMADI GALİBA.
  ŞİMDİ ANKARAYA YURT PARTİSİ GENEL BAŞKANI SAYIN SADETTİN TANTAN LA BULUŞMAYA GİDECEĞİM. O GÜNÜ VE SAATİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.
  MEKTUPLAR YAZACAKTIM BU GÜN AMA HEYECAN DAN YAZAMIYORUM. NASIL SEVİNDİĞİMİ SİZ DÜŞÜNÜN.
  “YOLSUZLUK EKONOMİSİ POLİTİKALARI” DÜŞMANI SİYASİ PARTİNİN GENEL BAŞKANININ BANA TEŞEKKÜR ETTİĞİNİ VE BENİMLE GÖRÜŞMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLÜYORLAR. TELEFON EDEN SAYIN BAŞKAN YARDIMCISI AVUKAT BEYİN İSMİNİ KAYDETMEYİ BİLE AKIL EDEMEDİM HEYECANDAN.

  Sadettin Tantan (d. 1 Ocak 1941, Sapanca), Türk siyasetçi. Kafkas kökenli Gürcü bir ailenin çocuğudur.[kaynak belirtilmeli]

  Sadettin Tantan, Polis Enstitisü ve Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme bölümünü bitirdikten sonra Bursa İş İdaresi Enstitüsü’nde master yaptı ve İngiltere’de dil eğitimi gördü. 1966’da komiser yardımcısı olarak göreve başladığı Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatında, Eskişehir, Bursa ve İstanbul’da Narkotik ve Asayiş Şubelerinde çalıştı. Giresun ve Tekirdağ’da İl Emniyet Müdürlüğü yaptı. Görevleri esnasında enerjik çalışmaları ve dürüst kişiliği ile ismi duyuldu ve takdir topladı. Tantan, aynı zamanda, 1980-1990 yılları arasında, İstanbul Güreş İhtisas Kulübü Başkanlığı, Aralık 1991 ve Aralık 1993 yılları arasında da Güreş Federasyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

  1990-1994 yıllarında Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu İstanbul Bölge Başkanlığı yaptı. 1994 yılında emekli oldu ve ANAP’tan siyasete adım atarak Fatih Belediye Başkanı seçildi. 18 Nisan 1999 seçimlerinden önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına adaylığı gündeme geldi. Ancak daha sonra milletvekilliğine aday gösterildi ve TBMM’ye 21. Dönem İstanbul milletvekili olarak girdi. DSP-MHP-ANAP koalisyonunun kurduğu 57. Hükümette İçişleri Bakanı olarak görev aldı.

  İçişleri Bakanlığı döneminde büyük çaplı yolsuzluklara karşı başlattığı operasyonlar kamuoyu gündeminde yer etti, ilginç operasyon kod isimleri hafızalarda kaldı.

  2001 yılı Haziran ayında İçişleri Bakanlığı görevinden alınmasını takiben önerilen Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanlığı teklifini kabul etmedi ve partisinden istifa etti. Ocak 2002’de Yurt Partisi ni kurdu ve 25 Ağustos 2002 tarihinde yapılan Olağanüstü Kongresi’nde Genel Başkanlığa seçildi. Tantan, evli, 6 çocuk ve 2’de torun sahibidir.

  İŞTE BÖYLE BİRİ SAYIN TANTAN. NİÇİN ÇOK UTANDIĞIMI ANLATAMAM.
  SAĞ OLUN SAYIN TANTAN.
  SAĞ OLUN EY “YOLSUZLUK EKONOMİSİ POLİTİKALARI” SAVAŞCISI
  SABIRSIZLIKLA RANDEVU GÜNÜNÜ BEKLİYORUM.
  ALLAH YOLUNUZU AÇIK, SİZİ BAHTİYAR ETSİN
  DUALARIMLA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.

  VE SAYIN DOSTLARIM LOBİ FAALİYETLERİNDE ÇOK BÜYÜK BİR DOSTU YANIMIZA ALDIK. NE MUTLU BANA.
  SAYGILARIMLA
  UNUTKAN BURHAN İŞCAN

 3. rahmiofluoglu Says:

  SAYIN İŞCAN’IN KATILMADIĞIM GÖRÜŞLERİNE YAZILARIMDA HEP CEVAP VERDİM. EN SON PRESSTURK’TE ÇIKAN BİR YAZISINDA BAZI ANALİZLER YAPARAK 20 AĞUSTOSTA AF ÇIKACAĞINI İMA EDİYORDU SAYIN İŞCAN, BEN BU YAZIYA HEMEN CEVAP VERDİM. DAHA ÖNCEKİ YAZILARIMDA HAREKETİN BİREYSEL DAVRANIŞLARLA BAŞARIYA ULAŞAMAYACAĞINI BİR KAÇ KEZ YAZDIM. SONUÇTA BURHAN İŞCAN BİR ÇEK MAĞDURU, ONU BİREYSEL MÜCADELESİNİ ENGELLEMEYE HAKKIMIZ YOK, BUNA YETKİMİZDE YOK. BU SİTEYİ KULLANMASINA GELİNCE ÖZGÜRLÜK ADINA YORUMLARA MÜDAHELE ETMEMEYE ÖZEN GÖSTERDİM, AMA TEKRAR TEKRAR ANLATILAN HİKAYELERİN SİTEDE KİRLİLİK YARARTTIĞINI GÖRÜNCE DENEDİMİ ARTIRDIK, AMA HERHANGİ BİR YAZININ ALTINA GİREREK YAPILAN HER YORUMU TAKİP ETMEK OLDUKÇA ZOR, AYRICA DA YORUMLARA BU KADAR MÜDAHELE DE DOĞRU DEĞİL. AKTUEL YAZILARA YAPILAN YORUMLARI ARTIK TAKİP EDİYORUZ.
  AYRICA BİZİM BU DAVADA ORTAK PAYDAMIZ KARŞILIKSIZ ÇEKTE HAPİS CEZASINA KARŞI DURUŞTUR, BİZ BURADA HERHANGİ BİR SİYASAL HAREKETE BAĞLI BİR EYLEMİN İÇERİSİNDE DEĞİLİZ, HERKESİN FARKLI GÖRÜŞLERİ OLDUĞUNU BİLİYORUZ, SİYASET YAPTIĞIMIZ YERDE İLKELİ OLMASINI DA BİLİRİZ, İŞTE ORADA KURDA KUŞA YEM OLMAYIZ. BİZ BU BLOGLARDA KİŞİLİĞİMİZİ KANITLAMANIN PEŞİNDE DEĞİLİZ. BU ÖZGÜRLÜK YOLUNDA HAREKETİ ZAAFA UĞRATAN EYLEM VE DÜŞÜNCELERE KARŞI DURURUZ, DURMALIYIZ, AMA SİYASAL DÜŞÜNCELERİ ÖNE ÇIKARARAK DA HAREKETİ ZAAFA UĞRATMAMLIYIZ, AKSİNE SİYASAL ÇOKLULUĞU LEHİMİZE ÇEVİRMELİYİZ, LEHE KULLANMALIYIZ, EĞER AMAÇ ÇEK CEZALARININ KALKMASI İSE..

 4. burhan işcan Says:

  KIYMETLİ ADMİN(ÖZGÜR KARDEŞİM);

  “yerli seçkinlere” dokunur görünüp “küresel seçkinler” ile işbirliği

  Seçkinler iktidarına hizmet etmek için iktidar seçkini mi olacaklar yoksa iktidar seçkini olmayı kabul etmeyip, “gerçek bir halk iktidarı” tesis etmek için mi çalışacaklar?

  ÖNCE BU MEALDE ÇALIŞIP GÜVEN KAZANACAKSIN

  Bugüne kadar AK Parti’nin, iki rolü de iyi oynadığı ve “denge” konumunda kaldığı söylenebilir. İşte kendisine yüzde 46 oy getiren en önemli dinamik de bana göre burada gizli; halk adına “yerel seçkinlere baş kaldırır” görünmek ama aynı zamanda bazen “küresel seçkinler” ile işbirliği yaparak “bulunduğumuz bölgede denge” dinamiği yürütmek !
  SONRA ? SONRADA YOLSUZLUK EKONOMİSİ POLİTİKASI PROGRAMINI DEVREYE KOYUP TARAFTARLARI BESLEYECEKSİN. İKİNCİ İKTİDAR DÖNEMİNİN EN BARİZ ÖZELLİĞİDİR BU. RAHMETLİ ÖZAL DA DA BÖYLE OLDU. HEP BÖYLE OLDU. ÇÜNKÜ ÜÇÜNCÜ İKTİDAR DÖNEMİ ŞANSI YOK. KOALİSYON BELKİ.
  “Seçkinler iktidarına hizmet etmek veya iktidar seçkini olmak” Türk Halkının yararına değil…Sistemle “dalaşmaya” başlayan AKP “bundan asla geri adım atmamalı” ve “seçkinler iktidarı” bitene kadar bu “savaş “devam etmeli ! Teslim olursa; sonu olur !
  SEÇKİNLER İKTİDARINI BİTİRMEYE SEÇİLMİŞLER ASLA MUKTEDİR OLAMAMIŞLARDIR. ERGENEKON DAMGASI DAYATMASI BİLE BUNA YETMEZ. MASUMİYET BURDA EN ÖNEMLİ ROLÜ OYNAR.
  “AK” İDDİASI İLE ADALET VE KALKINMAYI BIRAKMAK MASUMİYETİ KİRLETİR.
  YOLSUZLUKLARI NE KADAR GİZLERSENİZ GİZLEYİN BOŞUNA.BAŞBAKAN Batman’daki konuşmasında, sözlerinin sloganlarla kesilmesi üzerine Araf Suresi’nden alıntı yaparak “Gerek yok. Bazı insanlar vardır kulakları vardır duymazlar, gözleri vardır görmezler, dilleri vardır gerçekleri konuşamazlar.” dedi.
  Araf Suresi’nin bu kısmı aynen şöyledir: “And olsun, cehennem için cinlerden ve insanlardan çok sayıda kişi yarattık. (hazırladık) Kalpleri vardır bununla kavrayıp -anlamazlar, gözleri vardır bununla görmezler, kulakları vardır bununla işitmezler. Bunlar hayvan gibidir, hatta daha aşağılıktırlar. İşte bunlar gafil olanlardır.”
  Başbakan’ın bu sözleri bir başkası için söylemesinin etik açıdan ne kadar yanlış ve kabul edilemez olduğunu, surenin tamamını okuyunca daha iyi anlıyoruz.
  Başbakan’ın dili var konuşuyor… Ancak gerçekleri ne oranda görüyor… Acaba vatandaşı duyuyor mu? Gerçekleri ne kadar görüyor?
  Vatandaşı duymadığını yine vatandaşlar söylüyor.
  Başbakan maval okuyor
  BİR toplantıda Başbakan, enflasyon tek haneye indi… Ekonomi iyileşip büyüdü… Görüyorsunuz… Diyor…
  Vatandaş da, “Maval okuma… Mazot kaç lira biliyor musun?.. Ben çiftçiyim, yağ bile alamıyorum… Sen bunları külahıma anlat.” diyor.
  Aslında vatandaşın Başbakan’a verdiği mesaj şudur: Sayın Başbakan ağzın var konuşuyorsun… Ancak ekonomideki sorunları görmüyorsun… Vatandaşın sesini duymuyorsun.
  Örneğin Başbakan “İhracat 36 milyardan 114 milyara çıktı…” diyor… Buna karşılık ithalatın ne kadar arttığını ve dış ticaret açığının daha çok arttığını görmüyor.
  2002 yılında 1.5 milyar dolar olan yıllık dış ticaret açığı 4 kattan fazla artarak şubat 2008’de 66 milyar dolara çıktı.
  (2007 yılında ihracat 107 milyar dolar oldu ve fakat ithalat da 170 milyar dolara yükseldi. 2007 yılı dış ticaret açığı da 63 milyar dolar oldu.)
  Sanayici komisyoncu oldu
  ÖZEL sektörün temsilcisi olan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu “Sanayide işlenmiş ara malı oranı yüzde 69 oldu. Sanayici, Çin ve Hindistan için komisyoncu oldu.” diyor… Başbakan duymuyor.
  Biz yıllardır “Cari açık Türkiye’nin kan kaybına sebep oluyor. Bu açığı borçla – harçla finanse ediyoruz. Türkiye’nin geleceğini tüketiyoruz…” diyorum… Başbakan duymuyor.
  Nihayet, AKP iktidarında Türkiye’nin varını, yoğunu yabancı ülkeler transfer etti… Başbakan ihracattan bahsediyor…
  AKP döneminde, 2003 yılından bu güne kadar toplam 376.5 milyar dolar ihracat yapıldı. Bunun 244 milyar doları ithal ara malı ve hammadde… İçinde bizim yarattığımız katma değer 171 milyar dolardır. Buna karşılık AKP iktidarında yurt dışına giden kaynak kaybımız daha yüksek 205.1 milyar dolar oldu.
  Yabancılar kanımızı emiyor
  AŞAĞIDAKİ tabloyu belki Başbakan da görebilir!
  Türkiye AKP İktidarında dışarıya aktarılan bu 205.1 milyar dolarlık karşılıksız kaynak transferini, borçla harçla kapattık. .
  Biz çalıştık, Avrupa Birliğini ve uluslararası fonları besledik. IMF’ye 6 milyar dolar faiz ödedik. Türkiye olmasaydı, IMF çalışanları nasıl maaş alacaktı
  Onların Gözleri Vardır Görmezler, Kulakları Vardır Duymazlar… onun içinde,
  her türlü yolsuzluk ve pisliklere EL ve VİCDAN olmaktan kaçınmaz, her şeyi işlerine geldiği gibi anlar,işlerine geldiğinde susup,işlerine gelmediğinde car car öter ve yamandıklarının gayr-i insani ve gayr-i vicdani her şeyini SAVUNURLAR…

  ***Anayasa Mahkemesi onlar için değişken duygular uyandırır, yani,

  kendileri hakkında verilecek kararlara göre konuşur ve düşünürler…

  ***Anayasa konusundaki düşünceleri hepten absürttür.

  çünkü tarihteki sloganları hep, ”ben anayasaya anayasa(m) demem,

  anayasayı delmedikten ve maddelerin arkasından dolanmadıktan sonra…”’

  gibi, aşırı bağlılık!!! belirten sözler olmuştur…

  “sözü geçmişken göç olgusunuda değerlendirmek gerekiyor. Göç nedir ? Türkiye tarihinde yeri nedir ?
  basit olarak Balkanlar ve Anadolu arasında oldu bitti. Doğu-istanbul arasında oldu.

  Özal ile başlayan göçü incelemek gerekiyor. Sanata yerleşen göçün etkileri nelerdir ? “

  SORULARINIZIN TEK CEVABI VAR SAYIN ACİL DEMOKRASİ DOSTUMUZUN DEYİMİYLE “NEMALANMA”. NEDEN
  “yerli seçkinlere” dokunur görünüp “küresel seçkinler” ile işbirliği YAPMAKTAN.

  apolitize olmuş halkın etkileri nelerdir ? Biz niye pankart açmayı bilmiyoruz ? Niçin korkuyoruz ?
  DAYATMA SUÇLAR DOSTUM. DAYATMA SUÇLAR. VE BUNLARI KANIKSAMAK.
  KABULLENMEK VE UTANIP SUSMAK. VEDE ÇARESİZLİK. ÇARESİZLİKLE BOĞUŞMAKTAN BOĞUŞAMIYORUZ KENELERLE. VE VÜCUDUMUZDAN NEMALANMALARINA GÖZ YUMUYORUZ.

  DÜŞÜNÜN ÇEK MAĞDURLARINI. NE DİYOR ŞEKER KARDEŞİMİZ. SİZ HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ DİYOR ŞARTLARIMIZI

  “neden birlik olmadık neden yoktunuz derken oturup hiç düşündünüz mü ki bu insanlar neden gelemediler…arananlar var…kaçaklar var…evinde oturup haciz bekleyen…ufak çocuklarına travma yaşatmamak adına senaryolar üreten…hergün sorulan babam nerede sorularına yanıt arayan…ekmeği su ile ıslatıp çocuklarına çorba diye içirmeye çalışan..parasız pulsuz …tabiki kimsesiz insanların bayanların varlığını??”
  DAYANIŞMAYI UNUTTURDULAR BİZE 12 EYLÜLLERLE. İSPİYONCU GAMMAZ YAPTILAR KİMİMİZİ. VE KİMİMİZİ KİMİMİZE VURDURDULAR. ÖNEMLİ OLAN ALİ DİNOLAR YAŞASINDI. HİZMET ETMELİYDİK ONLARA. VE ÖYLE OLDU.
  ALİ DİNOLARIN HİZMETKARI OLDUK, UYDURMA VE DAYATMA SUÇLARLA.
  ADALET PARA DEMEK OLDU. HAK SADAKAVERMEK.
  KAYBETTİRDİLER ÖNCE EŞEKLERİMİZİ VE KEDİ FARE OYUNUYLA VERDİLER GERİ PALANSIZ VE GÜÇSÜZ KALMIŞ EŞEKLERİMİZİ. SEVİNDİK. HAKKIMIZI ALDIK DEDİK. SAFLIĞIMIZIN VE NAMUSLULUĞUMUZUN KURBANI EDİLDİK.

  LAKİN İLAHİ ADALET VAR DOSTUM. İLAHİ ADALET. ONLARIN GÖZLERİ O ADALETİ GÖREMEZ. KULAKLARI DUYMAZ YARGILANMALARINI.
  KESER DÖNER , SAP DÖNER , DEVİR DÖNER DEVRAN DÖNER O KESER BİR GÜN GELİR ONLARI DA KESER.

  BİZLER DOSTUM. İŞTE VAZİFEMİZ BU. siz ancak oturun pc başına durmayın birbiri ile çelişen yorumlar makaleler yazmaya
  ANLATANA KADAR ANLATACAĞIZ. VE ÖNE GEÇİP SAVAŞACAĞI.Z. BİZ KORKARSAK TARAFTARIMIZ OLMAZ.
  “bu ülkede namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır”
  SAYGILARIMLA BURHAN İŞCAN
  HAK VE ONUR SAVAŞCISI YALNIZ KURT


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: