YENİ ŞAFAK GAZETESİNDE SORUMSUZ BİR HABER

09 Temmuz 2009 Perşembe 09:17 Adsız dedi ki… Yeni Şafak haber: Çek yasası beklenirken karşılıksızda adet artıyor Çek mağdurları çek yasasının çıkarılmasını beklerken, piyasadaki karşılıksız çek adedinde artış olduğu görüldü. Mayısta 875 bin civarındaki karşılıksız çek haziran itibariyle 1 milyon 57 bin 673’e çıktı CAHİT SARAÇOĞLU Yaşanılan ekonomik zorluklardan dolayı verdikleri çeklerin karşılığını ödeyemeyip, hapis cezası ile karşı karşıya kaldıkları için kendilerini “çek mağduru” olarak niteleyenler, halen piyasaya karşılıksız çek vermeyi sürdürüyor. Merkez Bankası, küresel krizin Türkiye’deki etkisini ortaya koyan önemli veriler arasında bulunan karşılıksız çekte sayıyı açıkladı. Buna göre, bankalar tarafından duyurulan toplam karşılıksız çek sayısı, 2009 yılının ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 50,7 arttı. 2008’in 6 ayında 701 bin 802 adet olan karşılıksız çek, bu dönemde 1 milyon 57 bin 673 adede çıktı. Arkadaşlar bu alçakça hazırlanmış habere tepkisiz kalmayalım. Karşılıksız çeklerdeki artışı insanların ekonomik krizin etkisiyle zor duruma düşmesi değil kendilerini çek mağdurları diye adlandıran organize bir grup karşlıksız çek yazması neden oluyormuş. Allahtan korkun başka bir şey söylemiyorum. 09 Temmuz 2009 Perşembe 09:25

ÇEK MAĞDURLARI BLOG SPOTTAN ALINTI

MERKEZ BANKASI AÇIKLAMASI HABER LİNKLERİ

http://www.ihlassondakika.com/detail.asp?id=183011

http://www.dunya.com/haber.asp?id=51010

http://m.milliyet.com.tr/NewsDetail.aspx?NewsID=1115095

2 Responses to “YENİ ŞAFAK GAZETESİNDE SORUMSUZ BİR HABER”

 1. BURHAN İŞCAN Says:

  DOSTLARIM;

  KONU: 12 TEMMUZ(PAZAR)2009 TARİHİNDE; AİHM NE BİREYSEL BAŞVURULAR İÇİN AVUKATLARLA TANIŞMA, BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNMA VE BAŞVURU YAPMAK İÇİN SAAT 13.30 DA TAKSİM MEYDANINDA BULUŞMA DAVETİMİZ.

  BEZMEK VE BEZDİRMEK YADA OLMAK VEYA OLMAMAK
  YOLSUZLUK EKONOMİSİ POLİTİKALARI FANATİKLERİ İLE MÜCADELE İÇİN EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE MÜCADELEYE DAVETTİR.

  Sizlere; 17Haziran meclis ziyaretimi anlatmış, 23haziranda meclise toplu gitmemiz halinde hazır olduğunu gördüğüm yasanın çıkabileceği müjdesini vermiştim.
  23 haziranda en büyük destekcimiz Sayın OFLUOĞLU’nunda aralarında olduğu 17 kişilik bir katılımla meclis ziyareti yapabildik.
  “ tereddütle ihanet arasındaki çizginin çok ince olduğunu biliyoruz
  özgür blog izleyicileri yani mağdurlar arasındada tereddütler vardır
  bizdeki tereddütler süreçten nemalanma kaygısı üzerine düğümlenmektedir
  mücadelenin toplumsal içeriği göz ardı edilerek, bireysel çıkarlar üzerine hesaplar yapılmaktadır” dostum acil demokrasinin de belirttiği gibi isteksizlikle karışık, onlar yapsınlar bakalım başarırlarsa bizde faydalanırız düşüncesi bizi başarısız kıldı. 29 hazirandaki 150 kişilik katılım o gün olsaydı bu günlere gelinmeyecekti. BU GERÇEĞİ 17 KİŞİ GÖRDÜ.
  O GÜN ÇEK MAĞDURLARI BİRLEŞİMİN KURULMASININ ZARURETİ HASIL OLDU.
  1974 Yılında Kıbrıs Harekatları sonucu Türkiye’ye uygulanan ambargolarla tanıştım YOLSUZLUK EKONOMİSİ POLİTİKALARI ile. BANKERZEDELER, BANKAZEDELER VE DİĞER ZEDELER le birlikte. Ve toplumda yozlaşma ile. Ticarette her şey mubahtır ilkesi ile VE HEPSİNDEN ÖNEMLİSİ ALLAH’LA KANDIRMAKLA.
  Daha öncesi yokmuydu. Vardı tabi. Ama bu kadar bariz değildi ve yıkımlar bu kadar değildi. 1960 ihtilali ile o döneme son verildi.
  ŞİMDİ OYNANAN OYUN AYNI. VE BEN BU FİLMİ DAHA ÖNCE SEYRETMİŞTİM. Filmin konusu, temaları aynı. Değişik olan oyuncular olunca versiyon farklı oluyor.
  HER POLİTİKADAN NEMALANAN ALİ DİBO’LAR VARDIR. BUNLAR O POLİTİKAYI SAVUNURLAR. EZBERLERİ EZBERLERİMİZDİR ONLARIN. EZBERLERİMİZE GÖRE DERS ÇALIŞIR VE EZBER YAPARLAR.
  FİLMLERDEKİ KÖTÜ ADAMLARI KARŞISINDAKİ İYİ ADAMLARIN KAVGASINDAKİ TEMEL BURDADIR.
  AYLAR ÖNCE YAZDIM. “ÇEK MAĞDURLARI İKTİDARLA YÜKSEK YARGI ARASINDAKİ ÇEKİŞMENİN DE MAĞDURU OLMAMALI” DİYE. Bu gün itibari ile olduk. Yargıtay’dan beklentimiz boşa çıktı. Yargıtay başkanının öneride bulunmasını, sürenin uzamasını hayra yormak saflığında bulundum. Kendi tezime karşı gelerek umutlandım. Yargıtayın asıl maksadının bu politika ile savaşmak olduğunu göremedim. Yargıtay zan altında bırakılmıştır. Lehe karar veren hakimlerimizin baskı altında kalması aleyhlerine zan yaratmıştır. Kısaca yargı zan altındadır.
  Süre 190 günü geçti. HÜKÜMET KÖŞEYE SIKIŞMANIN TELAŞI İÇİNDE. Bankalar ve mağdurlar. EZBERLER bu sıkışıklıkta mazeretler olarak görülüyor.
  DOSTLARIM; YARIN SAAT 13.30 DA KENDİNİ MAĞDUR OLARAK ADDEDEN HERKEZİ 190 GÜNÜN HAKKINI AİHM DE ARAMAK İÇİN TAKSİM MEYDANINA BEKLİYORUM. KENDİNİ MAĞDUR OLARAK ADDEDEN LAFIMIN ALTINI ÇİZEREK TEKRAR BELİRTİYORUM.
  GENÇ DOSTLARIM; HEYECANINIZI VE SABIRSIZLIĞINIZI ANLIYORUM. LAKİN ZARAR VERİYORSUNUZ. HEM BENİ BAŞKAN OLARAK KABUL EDİYOR, HEM DE HER FIRSATTA ÖNÜME GEÇİYORSUNUZ. GERÇEĞİ BANA SORMADAN ANİ HAREKETLERLE GAZETECİ DOSTLARIMIZI KIRIYORSUNUZ. SAYIN DOSTUM BU GÜNKÜ YAZISI İLE BANA VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU. SİZ GENÇ ARKADAŞLARIM; SİZLER TUTTUNUZMU.
  BİZLER BU POLİTİKA YANLILARINA KARŞIN BİRLEŞMEK ZORUNDAYIZ. BİRLİKTE HAREKET ETMEK, SİYASET YAPMAK POLİTİKA ÜRETMEK ZORUNDAYIZ. MESELE EZBERLER DEKİ GİBİ BASİT BİR MESELE DEĞİLDİR. EZBERLERİ HEMEN BOZUNUZ. HAPİSLİĞİN BİTMESİ BURUK BİR SEVİNÇ OLACAKTIR. ADİL YARGILANMAK ALNIMIZA SÜRÜLEN DOLANDIRICI KİSVESİNDEN KURTARIR. BU KİSVEDEN KURTULMAMAK TİCARET HAYATIMIZIN SONUDUR. HER HAREKETİMİZİN SONU HÜSRAN OLUR.
  MÜCADELEMİZ BU KİSVEDEN KURTULMAK, ADALETİ TATMAK İÇİNDİR.
  UZUN YILLAR BU POLİTİKA İLE SAVAŞMIŞ BİR BAŞKANINIZ OLARAK SAMİMİYETLE SİZLERİDE BU SAVAŞA ÇAĞIRIYORUM.
  YARIN SAAT 13.30 DA TAKSİ MEYDANINDA AVUKATLARIMIZLA BULUŞALIM. BEN DE ORADA OLACAĞIM. NASIL OLUMSUZLUKLARLA ORADA OLACAĞIMI ÇOKLARIMIZ BİLİYOR. KİMSEDEN MAZERET BEKLEMİYORUM. YAKINLARINIZ GELSİN. BU SAVAŞTAN KAÇANLARIN NEMALARI HÜSRAN OLACAKTIR. KEYFİYET ARZ OLUNUR. SAYGILARIMLA
  BURHAN İŞCAN
  ÇEK MAĞDURLARI BİRLEŞİM BAŞKANI

 2. umur Says:

  Bu gazete yalan yazıyor.Önceden karşılıksız çek veren bir adamda yeni çek karnesi ne arıyor?Nereden çek bulup ta yeni karşılıksız çek verecek..


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: