MİLLETVEKİLİ HAKKI KÖYLÜ İLE TELEFON GÖRÜŞMESİ

 Kendilerine Alt Komisyonda ne oldu, var mı değişiklik diye sordum, siz ne bekliyordunuz diye cevapladılar. Ben de; biz cezanın kalkmasını bekliyorduk dedim. Köylü sizin beklediğiniz gibi olmadı ancak bazı düzeltmeler yaptık dedi. Yargıtay ve mahkemeler lehe kararlar vererek bazı mağduriyetleri giderebilirler dedi. Ben de ne gibi lehe düzenlemeler yaptınız diye sorduğumda Köylü.

—Şirketlerde müdürler ve vekiller sorumlu olmayacak, Yönetim Kurullarının mali işler için tayin ettiği kişiler sorumlu olacak, böyle tayin edilmiş birisi yok ise bütün yönetim sorumlu olacak dediler.

Kendisine limitet şirketlerde bir yönetim kurulu yok, bu şirketlerde ne olacak diye sorduğumda bu konuda net bir cevap alamadım. Kendisi bana yönetim yoksa ne var diye sordu. Ben de ortaklar var ama TTK na göre yetkili tayin edilmemişse bu ortakların her biri münferiden yetkili olurlar dedim ancak gene de bu konuda net cevap yoktu. 

Anlaşılan komisyon üyeleri de tasarıyı yorumlamakta ve ne getirip ne götürdüğünü anlamakta zorlanıyorlardı.

Buradan bizim anladığımız büyük bir kargaşanın yaşanacağı, Yargıtay ve mahkemelerin bu kargaşanın içinden çıkmak için bir hayli zorlanacağı yönündedir.Çile bülbülüm çile………..

21 Responses to “MİLLETVEKİLİ HAKKI KÖYLÜ İLE TELEFON GÖRÜŞMESİ”

 1. İhracatci Says:

  Aylardır bu yasayı takip ediyorum. Yazıklar olsun bu devlete. 2007 Ege bölge 3 ncusu oldum kendi alanımda ihracatta srilankaya ihracat yapan ilk 3 Türk’ten biriyim diye ödül aldım. Dışarda teminat verdigim cekler tefecilerde mahkemelerde hem devlet beni eziyor hem etraftaki tefeci akbabalar kesinleşmiş hapis kararlarımı öğrendim ben devletemi ödeyeyim borcumu tefeciyemi kime. Sanki. Suc örgütü üyesi gibi poli gordummu yolumu çeviriyorum bıktım artık 2 kere intihar girişimim oldu ulan dedim sen bunları asarsın Allah var yukarda dedim. İsim var yapamıyorum seyehat edemiyorum herkese yalan söylüyorum eğer 2 Temmuz’da yasada degisiklik olmazsa gidip teslim olacağım disarda bu azapla caresizlikle yasicagima giderim yatarım bı yaşlı annem var bı yaşlı babam Allah onlara saglık versin cikincada 6 ay 1 sene başka bir ilde yine çalışırım ama bu sefer o kurnazlar gibi onun bunun üstüne sirketleri kurup şimdi tokatladiklari paraları yiyenler gibi.umarım devlet devlet olur medeni olur dogruyu yapar 3 tane Dolandirici için alinterini dökeni aynı kefeye koymaz. Allah herkesin yardımcısı olsun

 2. rhnsvr Says:

  arkadaşlar bu konuda ak partinin bir rantı var ama anlayamadım diğer partiler af talep edip yoplantı masasını terk ediyorsa ak partide illede hapis cezası olacak diyorsa aklıma başka bir şey gelmiyor

 3. s.s Says:

  arkadaşlar boşuna kendinizi yormayın bu devlet bizleri düşünmüyor.biz ne kadar çabalarsak çabalayalım boşuna.bize diyeceklerini zaten diyorlar ( ne bekliyorsunuz hadi ceza evine ) diye açıkca anlatıyorlar ama bizler anlamıyoruz.bu saatten sonra beklemenin hiç bir mantığı yok çantalarınızı hazırlayın ve cezanızı biran önce çekin ileriye bakın çünkü yapacağımız hiç birşey kalmadı.ben artık bütün ümüdimi kaybettim af diye birşey yok bizimle dalga geçiyorlar.en azından gururumuzu kaybetmeden gidip yatalım ne kadar gururumuz kaldıysa onuda bilmiyorum ya.bizleri rezil eden devlet bizleri şimdide içeri atıyor hemde sanki af vercekmiş gibi kendini rant ediyor daha bundan başka bir açıklama bilemiyorum.bizim gibi akılsızlarda bunu yiyor işte.bilmeyenler af bile verdi diyecekler ama bundan önceki yasa şu anki yasadan daha uygun bir yasaydı bunu kim bilecek.dediğim gibi hemen gidip cezamızı çekelim bu devletin ne yaptığı belli değil iki gün sonra başka bir yasa koyar ömür boyu hapis diye yanarız valla :) ama yanmayız korkmayın ozamanda dağa kaçarız sonrada af isteriz verirler.bu devlet teröre af veriyor nasıl olsa.şu yazdığımdan şu an kendim bile çok utanıyorum işte biz böyle bir hukuk devletindeyiz.terörist dışarı çek suçlusu içeri ohhh ne ala memleket.allah hepinizden razı olsun sayın devlet sorumlularımız bu dünyanın öbür tarafıda var….

 4. osman Says:

  sayın köylü.çocukların avukat onlardan öğren şirket nedir nasıl işler imzayı kim atar.ama gerek yok biz sana bile değil biz senin avukat çocuklarının eline kaldık anlaşılan. aman baba sakın cezayı kaldırmayın yanarız diyorlar sende tamam çocuklar yaparmıyım diyorsunuz 0542 324 86 65 cep teli köylü nün fax:0 312 420 69 57 meclis oda tel:0 312 420 58 84- 85 arayın anlatın fax çekin ne bileyim işte herkes arasın bunaltalım

  • nilay can Says:

   çocukları avukat değil.. atın tutun bilip bilmeden asılsız bilgilerle. eleştirilecekse iftira atmadan eleştirmek lazım! şahsa yönelik saldırı sizi küçültmesin?

 5. mehmet_23 Says:

  bu milleti burç için cezaevine atan zihniyetler kendi hortumladıkları ile göbek büyütsünler seçimlerde bu sefer görürler bize ALLAH yeter benim ana paralarını elden ödediğim çeklerden dolayı mahkemelik oldum hiç bir ispatım da yok şayet ceza alırsam iki elim bu hükümetin yakasında olur hakkımı helal etmem

 6. rasim Says:

  komisyona konuşmak için geldim çek magduru olarak karşılıksız çekten magdurum hapis çezesı kalkmasın yalnız kırizden dolayı ödeyemeyene devlet kredi vererek ödesin dolandırıcılar hapiste kalsın komisyona gelmek isterim bizler asiliz vekiller bizide dinlemeli

  • derwish Says:

   Rasim kardeş senin ne kadar parlak fikirlerin varmış ya!! adaylığını koyda seni seçelim …
   var mı 2,500,000, tl kredi verecek banka bana teminatsız …ha bir de 65 çek ten aranan birine teminat almadan ? ….

   Canım insanımın başına vurdu :)

 7. seker765 Says:

  evli evine KÖYLÜ köyüne…..
  haydi kardeşim lütfen git…yoksa zaten gönderecekler seni ilk seçimlerde…

 8. zero Says:

  KÖYLÜ milletin efendisidir…ilk defa bu cümle bana başka anlamlar getirdi….wayki ne way

 9. admin Says:

  Rahmi bey,

  Sayın KÖYLÜ’nün konuya hakim olduğuna inanıyorum. Adalet komisyonu yöneticisi ve hukuk kökenli bir kişidir.

  Bu işin altında, bir iş var. Örtülü bir şekilde istedikleri maddeleri koyacaklardır. Yasanın bu kadar konuşulmasından hoşlanmadıkları görülüyor.

  esen kalınız.

 10. mehmet Says:

  Biz boşuna konuşuyoruz..Bunların niyeti adil bir düzenleme yapmak falan değil,bu kadar bilgili(!)bir komisyon başkanı ile…Karışıklığı biraz daha arttırmaktan başka bir şey olmayacak,bir de çaycısına,bekçisine yetki verip çek imzalatan,niyeti baştan belli olan kişiler kıyak…Biz yeteri kadar uyanık değilmişiz,bu memlekette düzen böyle kurulmuş…Adalet bekliyoruz boşu boşuna..

 11. canatak Says:

  guzel memleketımın guzel insanı hakkı koylu ahhh bırazda okusa

 12. işadamı Says:

  Sn.Hakkı köylü ne güzel açıklıyor limited şirket te anonim şirkette aynı ne yani anonimin yönetim kurulu varda limited in yönetim kurulu yokmu yoksa da olacak o hakkı hemde köylü ama bizim çiftçi köylülerden değil ya hadi millet vekili seçildin şükür de öyle yüce adli bir konumu ne yapacan be amcam git soy etrafı işte sana oy veren ellerim kırıla diyecem ama onlar bana lazım en iyisi dilinde çıban çıksın..

 13. derwish Says:

  Selamlar ..
  Diğer bloğa da yazdım haddimce ama bsa33 arkadaş o kadar ama o kadar güzel değinmiş ki bir kaç bir şey eklemeden geçemeyeceğim .
  Geldiğimiz içler acısı durumdur .Memeleketimizdem milletvekili manzaraları !!!!!
  Limited şirketinde yönetim kurulu olduğunu zanneden bir milletvekilinin(!!) iki dudağı ucunda kaderimiz …!!!

  “Allah’a tevekkül et, vekil olarak Allah yeter” Ahzab Suresi 3.Ayet

 14. bsa33 Says:

  Türkiye’deki limitet şirketlerin “büyük kısmı” aslında tek kişiye aittir.
  Ancak ticaret hayatının bir gereği olarak sembolik bir küçük hissedar ile şirket kurulur.
  Dolayısıyla bırakın yönetim kurulunu çoğunlukla diğer ortak(lar) bile yoktur.
  İnsanlar eşiyle, çocuğuyla, arkadaşıyla onlara sembolik %5 – %10 hisse yazarak kurarlar şirketi..
  Reel durum budur.
  Şirkette herşeyi Şirket Müdürü yapar, imzaları da o atar…


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: