SEMPOZYUM NOTLARI 2

Prof. Dr. Adem Sözüer Diyorki :

-Af edersiniz, biraz kendimi beğenmiş gibi  söyleyeceğim; eğer ben bir kanun tasarısının çalışmasına çağrılmamışsam mutlaka kapalı kapılar ardında vatandaş aleyhine bir şeyler yapılıyor, eğer ben çağırılıyorsam orda açıklık vardır. Çünkü bilirler ki Adem sözüer konuşur, tartışır, vatandaş aleyhine bir şeye izin vermemek için gayret eder.

Evet, Sözüer bu tasarının çalışmasına çağırılmamış.  Sözüer’in sonraki anlatımlarından anlıyoruz ki gerçekten vatandaş aleyhine bir tasarı var TBMM de.  Sözüer’in yorumlarına geçmeden önce sempozyum notlarında kendi anladığımı, kendi yorumlarımı öne çıkaracağım. Çünkü yaptığımız ses kayıtlarının yayınlanması konusunda her ne kadar konuşmacılardan izin alma zorunluluğu yoksa da ben hocalarıma saygı açısından bu notları kendi sorumluluğumda yazacağım. Bir başka tespitimi önceden yazmak zorundayım. Konuşmacılardan anladığım üzere, konuşmacılar, yani hocalar, Başsavcı dahil hepsi hükümetin çek mağdurlarına af gibi bir niyeti yok.

EVET, YANLIŞ DUYMADINIZ HÜKÜMET MAĞDURLARA BİR AFTAN YANA DEĞİL. AKSİNE HUKUKÇULARIN, UZMANLARIN VAR DEDİĞİ KANUN BOŞLUĞUNU OLDU BİTTİYE GETİRMEK İÇİN  GAYRET İÇİNDE OLDUKLARINI GÖRÜYORUZ.

UMUT YARGIDA. BU KONUDA SÖZÜER’İN KONUŞMASI İLE İLGİLİ YORUMLARI BU AKŞAM YETİŞMEZ İSE YARIN YAYINLAYACAĞIZ.

YARGITAY’IN HUKUKA AYKIRI KARAR ONAMA TUTUMUNU SONUNA KADAR SÜRDÜREMEYECEĞİNE İNANIYORUZ.

HÜKÜMET SEÇİM YATIRIMI OLARAK, GENEL SEÇİMLER ARİFESİNDE GENEL AF ÇIKARABİLİR. ANCAK BU BÜYÜK HAKSIZLIKTIR. ŞU ANDA HUKUKEN KARŞILIKSIZ ÇEK SUÇ DEĞİLDİR VE İNSANLARIN DAHA BİR BUÇUK YIL EZİYET ÇEKMESİ ADİL OLAMAZ.

BU DURUM MÜCADELEYİ BIRAKMAMIZ ANLAMINA GELMEZ. HEM İKDİDARA YÖNELİK, HEM DE YARGIYA YÖNELİK KAMUOYU YARATMA MÜCADELEMİZ SÜRMELİDİR.

BİR ŞEY DAHA BELİRTMEK ZORUNDAYIM. BASIN VE BİR KISIM İNTERNET SİTESİ SİZİN DUYGULARINIZI İSTİSMAR EDİYOR. YALAN HABERLER YAZIYORLAR. BURADA SİZE GERÇEKLERİ ANLATACAĞIZ, HOŞUNUZA GİTMESE DE.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: