Ofluoğluna Cevaba Cevap

Bu konu benim açımdan kapanmıştır. Önemli olan düşüncelerin yayılmasıdır. PRESSTURK düşüncelerin yayılmasına katkı vererek önemli bir görevi yerine getiriyor. Bilgi Şöleni beni de heyecanlandırdı. Ben bilgi şöleninden önce beklentilerimi yazmıştım. Bilgi Şöleninden bu beklentilerimden daha fazlasını elde ettim. Bir an önce ses kayıtlarını yazıya dönüştürme gayretine giriştim.

Kanun tasarı taslağı meclise gelmeden önce ben AKP genel Merkezinde AKP de Siyası ve Hukuki İlişkilerden sorumlu Genel başkan Yardımcılığında , yetkililerden biri ile uzun bir görüşme yaptım ve bana tasarı ile ilgili değişiklik önerilerimi yazılı olarak verirsem bunları gruba ileteceğini söyledi. Bunun üzerine hazırladığım değişiklik önerilerimi kendilerine gönderdiğim gibi blogda da yayınladım. Sempozyuma kadar ilk tasarı taslağında yapılan değişikliğin farkında değildim. Tasarı taslağı ceza maddesinde bizim önerimize yakın bir değişiklik yapılmış ve objektif suç yerine kusur ilkesini benimseyen bir düzenlemeye geçilmişti. Bu değişikliğin  benim önerim doğrultusunda yapıldığını söylemek istemiyorum. Daha başka yerlerden, akademik çevrelerden bu tür önerilerin gelmiş olacağı kuvvetle muhtemeldir. Ama önemli olan bu değişikliğin yapılmış olması idi.

Tabii ki bu değişiklik hiçte yeterli değildir. Doğru olan diğer çağdaş ülkeler gibi bizim ülkemizde de karşılıksız çekin suç olmaktan çıkmasıdır. İşte bu noktada önemli görüşler açıklandı ve bilgiler verildi toplantıda. Bütün bunları bir yerlerde saklı tutmak veya sınırlı çevrelerde kalması yerine herkesçe bilinmesi ve tartışılmasıdır güzel olan. Bu nedenle kaynak belirtilip belirtilmediğine aldırmıyorum. Sadece biraz şaşırmıştım o kadar. İyi yayınlar diliyorum.

5 Responses to “Ofluoğluna Cevaba Cevap”

 1. seker765 Says:

  ENTERASAN SÖZCÜĞÜ SİZİ KIRMIŞA BENZİYOR. KÖTÜ BİR AMAÇLA SÖYLEMESEM DE ÖZÜR DİLİYORUM.yanıtının geldiği sayın ofluoğluna , mağdur seker765 in teşekkür yazısı…..

  nezaketinize teşekkür ederim…saygılar sunarım…haklı davamızı savunmanız çok hoş…bilvesile sizi tanıdığıma çok memnun oldum.hoşçakalın..

 2. sami kal Says:

  Sayın ofluoglu dün gece 03’e kadar sitenizi okudum. umutlarımın kırıldıgı bir anda dertlerimi aldınız. allah sizden razı olsun. bu haklı davamızda bizler mazlumuz mazlumun dostu allahtır vede sizin gibi allah dostlarıdır. kesintisiz desteginizin devamını umar çalışmalarınızda başarılar dilerim. inşaallah özgürlüğümüzde katkınız büyük olacaktır. saygılar

 3. KAYA SURMEN Says:

  Sayın Ofluoğlu siz çek hukuku konusun her zaman
  doğru ve gerçekleri dile getirdiniz. Bu bizim gibi çek mağdurlarına büyük moral kaynağı olmuştur. Yazı ve fikirleriniz kamuoyunda etkili olmuştur.
  Tabii ki bazı yazılar o günkü şartlara göre yazılmıştır.Alıntı yapılırken en azından size danışılsa daha şık olurdu. En azından yeni duruma göre ufak tefek bazı değişiklikler yapılabilirdi.Şunu biliyoruz ki siz borçlulardan yana değil adaletten yanasınız.Bizde borçlarımızın üstüne yatma taraftarı değiliz. Sadece hayatın ve ekonominin gerçeklerinin bilinerek herkesin yararına olacak bir mevzuat ve uygulama istiyoruz.
  Bu gerçekleride en güzel siz biliyor ve dile getiriyorsunuz. 30 yıllık ticaret erbabı bir günde üçkağıtçı olmaz. Size her zaman saygı ve şükranlarımızı sunarız.

 4. admin Says:

  Rahmi bey,

  Son taslakda kasıt unsuru eklenmiş. Ama şüpheyle bakıyorum. Bana “force majeur” gibi geliyor.

  Nasıl uygulanabileceğini göreceğiz. Önemli bir gelişmedir ve merak ediyorum.

  iyi günler dilerim.

 5. Ncdt Says:

  Sayın ofluoğlu verdiğiniz mücadele için teşekkürler .Emeğininize sağlık


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: