İyileştirme projesi

İyileştirme projesi, borca batık firmanın düze çıkma, iflas halinden nasıl kurtulacağının projesidir.

Projede, firma hakkında genel bilgiler verilir, firmanın borca batık hale gelişinin hikayesi özetlenir ve iflas halinden nasıl çıkılacağının somut  ve gerçekçi kaynakları belirtilir.

Alınacak tasarruf önlemleri, üretim ve satışla ilgili alınacak önlemler projede anlatılır.

Projede özellikle yeni nakit kaynakların nerelerden sağlanacağı gösterilir

Firmanın iflas halinden 3 yılda çıkacağı öngörülüyorsa ; her yıl için bir gelir gider ve kar tablosu çıkarılır ve yıllara göre borç tasfiye planı tabloya eklenir.

9 Responses to “İyileştirme projesi”

 1. ahmet aday Says:

  Bende bir çek mağduruyum hemde ne mağdur hem dolandırılmış hemde karşılıksız çekten dolandırıcı damgası yemiş bir mağdur yüzlerce karşılıksız çek dosyası var hakkımda yıllarca çeklerimi öderken kimse bana bu çekleri nasıl ödüyorsun diye sormuyordu şimdi hakim bey niye çekini ödemiyorsun kardeşim diye soruyor.Sizce benim ne cevapvermem lağzım bu adalet savunucularına.Efendim dolandırıldım ve battım bu yüzden çeklerimi ödeyemiyorum diyorum peki evladım diyor ve karar diyor 45.000 tl lik adli para cezası diyor ödenmediği taktirde 450 gün hapis cezası diyor şimdi sizce hakim bey adaletimi savundu yoksa adaleti ceza evinemi soktu cevabı siz söyleyin .

 2. yılmaz Says:

  ceza evinde 15 ay kaldım taahhüt ile bin uğraş ile çıktım allah bu borcunu ödeyemeyenleri zindana atanlara gün yüzü vermesin cinayetten yatan biri cezanın 5 te 1 ini yatıp son beş yılında açık ceza evine çıkıyor biz ise 5 yılı geçen miktar 50 bin ise zindanda kalıyoruz bumu adaletiniz zindana razı ettinizde be allah sevgisinden mahrumlar bu yönetmelik şarlatanlığı hangi akıldır…sadece fazla para cezası açık cezaevine çıkamıyormuş öğrendim birde apo teröristi…

 3. 11 Says:

  babam hatır çeki yüzden bugün içeri girdi. saygın bir iş adamı ve her seyden önce de benim canım babam. o içerdeyken çekleri nasıl ödeyebiliriz ki? bu yasanın çıkması için sesimizi kime duyurmak lazım ne yapmak lazım lütfen yardımcı olun. kardeşim özel bir okulda ben özel bir üniversitede okuyorum. evin eşyalarını satıp bir süre geçinicez. ben okulu bırakıp kardeşime bakmak durumundayım. hiç bir şeyden gocunmuyorum gerekirse ömür boyu çalışır öyle evlerde oturmaz öyle okullarda okumaz çalışırım. ama babamın eve dönmesini istiyorum. lütfen yardımcı olun.

  • rahmiofluoglu Says:

   Çok geçmiş olsun.. Bu içler acısı bir durum. Bu çağdışı, ilkel uygulamanın kalkması için mücadele etmekten başka çare yok. Bu çek yasası ilkel kafaların ürünü. Kanun koyucu alacaklı ile borçlu arasında alacaklıdan yana bir yasa koyuyor. Amaçları güya ekonomik yaşamda istikrarı sağlamak, kamu düzenini korumak. Çek yasası iptal istemi ile Anayasa Mahkemesi’ne gidiyor. İstem ret ediliyor. Bu 1995 ve 2002 yıllarında Anayasa mahkemesi bu ret kararlarını çekin sözleşme olmadığı, cezaların kamu düzenini koruduğu gerekçeleri ile veriyor. 31.12.2008 den sonra uyum yasalarının çıkmaması nedeni ile Prof. Dr. Adem Sözüer’in açıklaması ile yeni bir umut doğuyor. Ancak Yargıtay 10. ceza Dairesi 19 Ocakta verdiği bir kararla eski uygulamanın devamına karar veriyor. Karşılıksız çekin cezasız kalması akıllarına yatmıyor.Bütün sorun hakimlerin karşılıksız çek yasasının kamu düzenini korumamadığını, ekonomik istikrara hizmet etmediğini anlamalarında. Aksine karşılıksız çek mahkümüyetlerinin giderek sosyal patlamalara neden olacağı, kamu düzeninin bozulacağını anlamalarında. KARŞILIKSIZ ÇEK MAĞDURLARININ KAMU OYUNU ETKİLEME DOĞRULTUSUNDA EYLEMLER ÖRGÜTLEMELERİ GEREKLİ..www.rahmiofluoglu.com

 4. alp Says:

  Sayın rahmiofluoglu tüm kalbimle size katılıyor ve sonuna kadar destekliyorum adalet bunun neresinde devlet bu kadar çeki düşünüyorsa kim veriyorsa bunu bankamı ona yapışsın dağıtmasın çek başına para alırken almasını biliyorlar herşeye bir sigorta fonu kuruluyor bunlarada sigorta fonu kursunlar çokmu zor ama niye çünki siyasilerimizin içindeki bankacı ve para babaları bunu istemiyor olay bu kadar açık ve net bir gün birileri avrupa insan hakları mahkemesine gidip bu olayı aklıycak he kasıt derken adam günlük çek kesmiş mantığınla dolandırıcı oluyor madem tahsilat makbuzunu çıkartıp mahkemeye sunsunlar o çek kaç ay önce kesilmiş nakitmi vadelimi bir araç olduğu ortaya çıksın yani senet statüsünde olduğuda ortaya çıksın ve bu çek tutuklamaları bitsin bu olay bu kadar basit

 5. adalet adaletoğlu Says:

  Karşılıksız çek davalarında,müvekkili olduğu davacı tarafın niceliğine göre değil de hak ve adalet doğrultusunda görüş beyan edip bunu uygulayan avukatların varlığı beni umutlandırıyor.Sizin gibi saygıdeğer hukukçuların sayısının artması bizim ve bizden sonraki kuşakların geleceğinin teminatıdır.

 6. sami kal Says:

  teşekkürler sayn ofluoglu herkes duyuyor biliyor sagır sultan bile duydu ama büyüklerimiz hem kör hem sagır. adaletin olmadıgı yerde yaşanmaz.ne yapabiliriz nasıl mücadele ederiz , bunlar esnaf için ceza evi açmaya devam etsinler. olmayan yasadan binlerce magdur içerde bunların ahları bu zalimlerin yanına kalmaz.

 7. bir yudum huzur Says:

  aman allahım
  gözlerime inanamıyorum
  çek yasasına karşı çıkan bir avukatt
  rüya görmüyorum değilmi?
  çekten dolayı mağdur olmuş insanları yolunacak kaz görmeyen parası varken abi yada beyefendi diye yanından ayrılmayıpta battıktan sonraselam sabahı kesip müvekkili için bir dilekçe yazmayı bile çok gören avukatlardan olmayan bir avukat
  SİZİ AYAKTA ALKIŞLIYORUM

  • rahmiofluoglu Says:

   Teşekkürler. İnsanların neden yana neye karşı olacakları yaşam felsefelerine ve yaşadıklarına göre değişir…


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: